PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (5/2017)

archiwum
kolejny
poprzedni

W 2016 roku Wrocław pełnił rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Całoroczne obchody ESK miały swój finał w Hali Stulecia, gdzie w ramach ceremonii zamknięcia zorganizowano widowisko pt. „Niebo". Na sukces całego przedsięwzięcia złożyła się m.in. oprawa multimedialna oraz reżyseria światła. Całość została stworzona przez Pawła „Spidera" Pająka, który jako producent kreatywny, projektant oraz reżyser światła i oprawy multimedialnej podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi całej produkcji. Opowiedział o procesie projektowania, wykorzystanym sprzęcie, jak również o wyzwaniach towarzyszących tejże realizacji. Rok Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 już za nami, a multiwidowisko „Niebo” było niewątpliwie jego spektakularnym zakończeniem.

Redaktor Naczelny
Dariusz Grzyb

Testy w numerze (5/2017)

Electro-Voice seria ND

Nowe mikrofony ND marki Electro-Voice to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą mieć wysokiej jakości, naturalnie brzmiący zestaw mikrofonów dynamicznych. Rewelacyjne rozwiązania w zakresie montażu mikrofonów, bardzo dobre wykonanie i odporność na ciężkie warunki pracy na scenie to ogromne plusy.

Heil Sound The Fin

Co można rzec o The Fin? Jest to z pewnością mikrofon niestandardowy, zarówno pod względem budowy i konstrukcji zewnętrznej, jak i sposobu przetwarzania dźwięku. Mikrofon ma bardzo ciekawy wygląd oraz sprawiający wiele frajdy efekt iluminacji, jednocześnie uczciwie spełniając swoją rolę jako urządzenie do przetwarzania dźwięku o szerokim zastosowaniu.

HK Audio Premium PR:0 12 XD

Jest to kolumna zdecydowanie wielozadaniowa, która bez najmniejszego problemu poradzi sobie zarówno w roli satelity, samodzielnego nagłośnienia czy odsłuchu scenicznego, i odpowiednio użytkowana może być najlepszym kompanem w pracy na długie lata.

JBL PRX 815W

Wyciągając głośniki PRX 815W z pudełka, nie miałem pojęcia o tym, jaka siła drzemie w technologii zawartej wewnątrz. Od teraz już głośnik to nie tylko ostatni punkt łańcucha, który tylko wypluwa to, co z bólem stworzyliśmy wcześniej, a kolejny etap kształtowania brzmienia, dopasowywania go do warunków otoczenia i ostatecznego szlifu miksu.

PreSonus RML16AI i CS18AI

Jeśli gracie w zespole, który chce mieć dobry i wszechstronny system do realizacji odsłuchów w sali prób, nagrania demówki, realizacji nagłośnienia w klubie – to rozwiązanie jest w sam raz dla was. Jeśli prowadzicie małe domowe studio lub współpracujecie z kilkoma zespołami jako realizator – może to właśnie rozwiązanie dla was.

Prolights Luma 1500 SP/SH

Bez dwóch zdań – to kawał porządnej maszyny i przy tym dobrze przemyślanej. Mocnej, jasnej i skonstruowanej tak, że i bój na polu rentalowym jej nie straszny. To ważne, bo możemy pisać sobie na łamach prasy o produktach mających podobne funkcje i być może tańszych.