PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (3/2017)

archiwum
kolejny
poprzedni

Dawid Podsiadło to artysta z krwi i kości. Dużą wagę przywiązuje do występów na żywo, więc w trasę koncertową „Andante Cantabile Tour” wyruszył z własną produkcją. Koncertom towarzyszyła rozbudowana oprawa wizualna, specjalnie przygotowana przez firmę Fish Eye. Właściciel firmy i producent kreatywny Paweł „Spider” Pająk opowiedział nam, jak wyglądała praca nad produkcją, jaki sprzęt został wykorzystany, a także jakie wyzwania niesie ze sobą takie przedsięwzięcie. Polscy artyści z coraz większą świadomością podchodzą do tematyki koncertów. Warto jest zadbać o oprawę wizualną, która stanowi dopełnienie całej produkcji. Trasa „Andante Cantabile Tour” jest przykładem właśnie takiej realizacji.

Redaktor Naczelny
Dariusz Grzyb

Testy w numerze (3/2017)

Chauvet Pro Maverick MK2 Spot

Serce głowicy stanowi moduł LED 440 W, generujący (przy 5 m) 18 079 luksów przy skupionej wiązce 13° oraz 2518 luksów przy maksymalnie rozszerzonym zoomie do wartości 37°. Temperatura barwowa zespołu LED-ów wynosi dokładnie 6808 K, a producent określa jego żywotność na 50 000 godzin. Ta pozytywna informacja powinna zadowolić wszystkich właścicieli firm rentalowych.

Icon U24

Icon U24 jest bardzo dobrą propozycją dla ludzi hobbystycznie i półprofesjonalnie zajmujących się produkcją nagrań lektorskich czy voiceoverów, a także prostych nagrań wokalno-instrumentalnych. Może być także wykorzystywany do prowadzenia i nagrywania audycji w radiach internetowych.

TC Helicon MP-76 + VoiceLive 3 Extreme

Innowacyjny mikrofon MP-76 z opcją sterowania multiefektem z poziomu samego mikrofonu jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu nie musimy w ogóle nachylać się nad procesorem, tylko przełączać presety lub opcje loopera za pomocą przycisków na mikrofonie, a mały wyświetlacz LCD poinformuje nas o wybranej opcji.

Tascam DR-100mkIII

Tascam DR-100mkIII mieści się w dłoni, ale jego możliwości są o wiele większe niż jego rozmiar. Na jego pokładzie znajdziemy szereg rozwiązań, które czynią go profesjonalnym urządzeniem. Jednym z nich jest możliwość rejestracji w trybie dual-mono dzięki zastosowaniu dwóch przetworników AKM AK4558.

Visual Productions Cuety LPU-2

Cuety, czyli urządzenie, któremu się przyjrzymy, jest jednym z prostszych rozwiązań do sterowania oświetleniem za pomocą sieci Ethernet i DMX.

Soundcraft Vi 2000

Najnowsza propozycja jest minimalizacją formy przy zachowaniu maksymalnej treści w stosunku do odrobinę starszych i większych kuzynów Vi z serii czterocyfrowej. Dostępne są trzy ekrany dzielone dwoma rzędami enkoderów, czyli wciąż znajome ułożenie funkcji w stosunku do poprzedników, jednak w odświeżonej formie z bardziej nasyconymi kolorami.

MC2 Seria-T

MC2 oferuje aż siedem różnych wersji końcówek mocy z serii T, dzięki czemu każdy z nas dobierze jednostkę niemal szytą na miarę i w pełni spełniającą nasze oczekiwania. Tym samym nie musimy kupować wzmacniacza, który ma funkcje, z których i tak nie skorzystamy, tylko końcówkę w pełni dopasowaną, cechującą się najwyższą jakością przetwarzania i wykończenia.