PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (12/2016)

archiwum
kolejny
poprzedni

Zespół Placebo świętuje swoje dwudziestolecie. Z tej okazji ruszyli w trasę koncertową pt. „20 Years of Placebo”, podczas której odwiedzili również Polskę. Korzystając z okazji, spotkaliśmy się z realizatorem FOH zespołu. Ian Nelson opowiedział nam o przygotowaniach do trasy, kryteriach, którymi kierował się przy wyborze sprzętu, oraz o szczegółach wykorzystanego systemu dźwiękowego. Takie przedsięwzięcie jak ogólnoświatowa trasa koncertowa rządzi się swoimi prawami, warto więc sprawdzić, jak realizator FOH poradził sobie z tym wyzwaniem.

Swoją rocznicę obchodzi również firma Polsound. To już dwadzieścia pięć lat, od kiedy z powodzeniem działają na krajowym rynku audio, będąc jednym z największych dystrybutorów profesjonalnych rozwiązań. O historii firmy, jej rozwoju i przyszłości rozmawialiśmy z prezesem – Wojciechem Puczyńskim, oraz dyrektorem ds. marketingu – Pawłem Danikiewiczem. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Redaktor Naczelny
Dariusz Grzyb

Testy w numerze (12/2016)

dBTechnologies Opera 15

Opera 15 to bardzo ciekawa budżetowa konstrukcja, wyposażona w dużą moc. Funkcje takie jak prosty, ale praktyczny i przejrzysty minimikser na tylnym panelu oraz znakomicie rozwiązany wylot głośnika wysokotonowego pozwalają potraktować tę konstrukcję jako świetną pomoc w wykonywaniu naszej codziennej pracy.

ETC ColorSource 40

Choć na początku musiałem się nieco przestawić na logikę interface’u ETC, to podczas pracy z zaprogramowanym sterownikiem świetnie się bawiłem. Bardzo czytelne są rozwiązania dotyczące rozgraniczenia głównej kolejki cue od chaseów czy pamięci typu memory playback.

HK Audio Lucas Nano 608i

Lucas Nano 608i może zdecydowanie być dołączone do grona liderów wśród kompaktowych i uniwersalnych systemów PA. Prosta w obsłudze aplikacja, którą steruje się całym systemem, oferująca dodatkowo możliwość użycia kompresji, EQ czy zaimplementowanych pogłosów, okazała się strzałem w dziesiątkę.

PreSonus Studio 192 Mobile

Wygoda obsługi i najwyższa jakość w kompaktowej obudowie – tak mógłbym skrócie podsumować Studio 192 Mobile. Dzięki możliwości zdalnej kontroli kanałów interfejsu poprzez aplikację UC Surface, która jest dostępna również na tablety, wygoda związana z obsługą interfejsu jest niepodważalna, ponieważ możemy nim sterować z każdego zakątka studia poprzez Wi-Fi.

Soundcraft Vi5000

Na zewnątrz niewiele, w środku bardzo dużo zmian spowodowało, że z bardzo dobrej konsolety została zrobiona jeszcze lepsza konsoleta, a wiadomo, że nie łatwo poprawić coś, co jest dobre. Szybsza i stabilniejsza praca. Narzędzia spełniające obecne standardy, jak dynamiczne eq czy sterowanie i podgląd parametrów mikrofonów bezprzewodowych. Dodatkowo możliwość sterowania wszystkich parametrów miksu za pomocą iPada.