Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> XTA APA-4E6

XTA APA-4E6 

XTA zebrało szereg opinii odnośnie wzmacniacza APA. Jedną z najczęściej poruszanych kwestii było to, że niezłym rozwiązaniem byłaby APA o nieco mniejszym zasobie mocy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom realizatorów, zaprojektowano bratnią jednostkę o mniejszej mocy.

 

Mniejsza moc nie oznacza, że prezentowana wersja odstaje od starszego brata. Jest to nadal czterokanałowa końcówka mocy pracująca w klasie D. Wyposażona w solidny procesor DSP zaprojektowany przesz zespół XTA. Wzmacniacz może pracować zarówno w trybie cztero-, jak i dwukanałowym (po zmostkowaniu). Przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe pracują z rozdzielczością 24 bit, próbkowaniem 96 kHz oraz precyzją przetwarzania równą 32 bit. Dla każdego toru przetwarzania dostępne są: opóźnienie (delay), kontrola polaryzacji, filtry o nieskończonej odpowiedzi impulsowej, w tym peq, shelving, variq, all pass, phase, notch, band pass, crossover do 48 db/okt., filtr fir, dynamiczne korektory, kompresor, programowy limiter i ogranicznik peak.

Na pokładzie dostępne mamy cztery kanały wejściowe cyfrowej sieci audio DANTE, dwa kanały cyfrowe AES3 i cztery analogowe. Z poziomu procesora DSP dla wszystkich sygnałów wejściowych oraz wyjściowych mamy dostępną w pełni konfigurowalną matrycę oraz mikser sygnałów. Złącza AES3 obsługują sygnały o częstotliwości próbkowania równej 44,1 kHz, 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz oraz rozdzielczości od 16 do 24 bit. Do tego jednostka wyposażona jest w cztery kanały DANTE oraz cztery analogowe kanały wyjściowe.

Producent przewidział możliwość konfiguracji urządzenia za pomocą oprogramowania komputerowego, jak i z wykorzystaniem klawiszy znajdujących się na panelu przednim. W celu ułatwienia wprowadzania parametrów producent tuż obok klawiszy umieścił w pełni kolorowy wyświetlacz LCD, diody statusu wzmacniacza oraz wskaźniki poziomu sygnału wyjściowego dla każdego z czterech kanałów. 


PRODUCENT: XTA - www.audiocore.co.uk

DYSTRYBUTOR:ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)