Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Zoom Q8

Zoom Q8 

Firma Zoom zaprezentowała nowe urządzenie pełniące funkcję rejestratora audio/wideo.

 

Nowe urządzenie firmy Zoom to połączenie kamery wyposażonej szerokokątny obiektyw o polu widzenia wynoszącym 160°, 4-kanałowego rejestratora audio z zewnętrznym mikrofonem X-Y.

 

 

Q8 wyposażony został w specjalnie zaprojektowany mikrofon X-Y, który jest kompatybilny z innymi rejestratorami producenta, takimi jak: H5 lub H6. Urządzenie pozwala nam na rejestrowanie materiału audio w jakości 96 kHz przy rozdzielczości 24 bit. Łącznie możemy zarejestrować cztery ślady; dwa pochodzące z mikrofonu i dwa dodatkowe wprowadzone przez gniazda XLR. Do tego producent wyposażył rejestrator w filtr górnoprzepustowy, funkcję automatycznego ustawiania poziomu wejściowego, kompresor i ogranicznik.

 

 

Zoom Q8 oferuje nam możliwość zarejestrowania materiału wideo w rozdzielczości  2304 x 1296 pikseli przy  30 klatkach na sekundę. Natomiast po zmniejszeniu jakości obrazu do 720p, możliwe staje się rejestrowanie obrazu z maksymalną liczbą klatek na sekundę wynoszącą 60. Za rejestrowanie wideo w Q8 odpowiada szerokokątny obiektyw F2.0 z trzema ustawieniami gamma.

 

 

Zoom Q8 jest w pełni przenośnym urządzeniem, które możemy również zamontować na statywie mikrofonowym. Rejestrowany materiał zapisywany jest na kartach pamięci SD, SDHC lub SDXC o maksymalnej pojemności równej 128 GB. W razie potrzeby zapisane dane możemy zgrać na komputer wykorzystując w tym celu port USB. Przed zgraniem obejrzenie zarejestrowanego materiału ułatwi nam dotykowy ekran LCD. Jest to ekran, który możemy obracać, więc podczas rejestracji ułatwi nam on również podgląd materiału niezależnie od ustawienia kamery.

W razie potrzeby z kamerą możemy używać innych mikrofonów, które znajdziemy w ofercie japońskiego producenta.


PRODUCENT: ZOOM - www.zoom.co.jp

DYSTRYBUTOR:Sound Service - www.sound-service.eu

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)