Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Shure MOTIV

Shure MOTIVShure prezentuje nową serię produktów cyfrowych o nazwie MOTIV, na którą składają się mikrofony typu plug-and-play (podłącz i graj) dla użytkowników komputerów PC, Mac i urządzeń z serii Apple iOS (iPad, iPod, i iPhone) chcących nagrywać wysokiej jakości dźwięk (24 bit/48 kHz) do podcastów, YouTube’a lub nagrań muzycznych i w terenie. Wszystkie cztery urządzenia mają oficjalny certyfikat Apple MFI (Made For iPhone, iPod, iPad), dzięki czemu są w pełni zgodne z nowymi produktami tej firmy.

 

 

MOTIV to trzy mikrofony pojemnościowe: MV5, stereofoniczny MV88 i wielkomembranowy MV51 – oraz elegancki interfejs cyfrowy audio MVi, który można podłączyć do dowolnego urządzenia iOS bez dodatkowych zasilaczy lub przejściówek. Dla pełnej kontroli Shure oferuje bezpłatną aplikację ShurePlus MOTIV Mobile Recording iOS app.

 

 

Mikrofony i interfejs oferują pięć cyfrowych trybów DSP przeznaczonych do mowy, śpiewu, płaskiej charakterystyki, instrumentów akustycznych i tych głośniejszych. Mają pomóc początkującym użytkownikom w uzyskaniu profesjonalnego brzmienia poprzez zastosowanie narzędzi w tle, takich jak regulacja wzmocnienia, korekcja czy kompresja dźwięku, adekwatnie do zastosowania.

 

 

„Konstrukcja serii MOTIV to ukłon w kierunku klasycznego wizerunku kultowych mikrofonów Shure w połączeniu z najnowszą technologią cyfrową”komentuje Shure Senior Product Manager, Wolfgang Bilz. „Seria MOTIV została stworzona dla każdego, kto chce nagrywać dźwięk wysokiej jakości bezpośrednio na urządzenia mobilne i wyposażone w złącza USB. Jakość dźwięku, wytrzymała konstrukcja, niezawodność, wszechstronna funkcjonalność i moc obliczeniowa wbudowanych układów DSP to kontynuacja wysokiego standardu produktów, z których znany jest Shure”.

 

 

Produkty MOTIV:

Cyfrowy mikrofon pojemnościowy MV5

To idealny mikrofon do rejestracji śpiewu i instrumentów akustycznych, a także do zastosowań ogólnych typu rozmowy skype. W tym celu wyposażono go w trzy dedykowane tryby DSP oraz kable Micro-B do USB i Micro-B do Lightning (złącze do urządzeń iOS). Konstrukcja pozwala na szybkie podłączenie i łatwą obsługę. MOTIV MV5 ma specjalnie zestrojoną kapsułę i wbudowane wyjście słuchawkowe do monitorowania wejścia i podkładu z komputera. Dostępny w kolorach czarnym, szarym, zielonym i czerwonym, ze stojakiem biurkowym i gniazdem do montażu na standardowym ćwierćcalowym statywie fotograficznym.

 

Stereofoniczny mikrofon cyfrowy MV88 do urządzeń iOS

Pozwala użytkownikom dowolnego urządzenia Apple iPhone, iPod albo iPad, wyposażonego w złącze Lightning, na dokonywanie przestrzennych nagrań dźwięku z koncertu lub natury. Mikrofon stereofoniczny w konfiguracji M/S jest mocowany na obrotowym zawiesiu, co pozwala na dowolne ustawienie nawet w aplikacjach wideo. Mikrofon oferuje pięć trybów DSP, pięciopasmowy korektor, regulację szerokości bazy stereo i inne zaawansowane funkcje, dostępne z poziomu darmowej aplikacji ShurePlus MOTIV Mobile Recording App.

 

Wielkomembranowy cyfrowy mikrofon pojemnościowy MV51

Stworzony specjalnie z myślą o wysokiej jakości rejestracji dźwięku na dowolnych urządzeniach z Apple iOS i komputerach Mac i PC z USB. W zestawie są kable Micro-B do USB i Micro-B do Lightning (złącze do urządzeń iOS). Mikrofon udostępnia pięć trybów DSP oraz (pierwszy raz w mikrofonie!) panel dotykowy z błyskawicznym dostępem do ustawień wzmocnienia, zasilania phantom, tłumienia i głośności wyjścia na słuchawki. Jednocalowa kapsuła jest monitorowana w czasie rzeczywistym z wbudowanego odsłuchu słuchawkowego. Wzornictwo mikrofonu ma odniesienie do klasycznej estetyki firmy z lat pięćdziesiątych, z dedykowaną podstawką do zastosowań biurkowych, ale może być też montowany na standardowych statywach estradowych.

 

Cyfrowy interfejs MVi Digital Audio Interface

Wytrzymała, niewielkich rozmiarów zewnętrzna „karta dźwiękowa” do komputerów PC, Mac i urządzeń Apple iOS, pozwalająca na podłączenie profesjonalnych mikrofonów ze złączem XLR i instrumentów ze złączem jack (gitara, bas lub keyboard). W zestawie są kable Micro-B do USB i Micro-B do Lightning (złącze do urządzeń iOS). Shure MVi wyposażono w pięć trybów DSP oraz panel dotykowy z błyskawicznym dostępem do ustawień wzmocnienia, zasilania phantom, tłumienia i głośności wyjścia na słuchawki.

 

ShurePlus MOTIV Mobile Recording App

Bezpłatna aplikacja do urządzeń Apple iOS pozwala na nagrywanie oraz konfigurację mikrofonów i urządzeń z serii MOTIV. Łatwy w użyciu styl aplikacji obsługuje tryby DSP, wzmocnienie i inne parametry mikrofonów oraz intuicyjne ustawianie szerokości bazy stereo dla mikrofonu MV88, w zależności od typu źródła dźwięku.

 

 

Seria MOTIV będzie dostępna latem 2015.


PRODUCENT: Shure - www.shure.com

DYSTRYBUTOR:Polsound - www.polsound.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)