Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Phonak Roger EasyPen

Phonak Roger EasyPenFirma Phonak zaprezentowała mikrofon bezprzewodowy, który potrafi dostosować charakterystykę kierunkowości do zastanych warunków.

 

Phonak Roger EasyPen jest uniwersalnym mikrofonem bezprzewodowym ułatwiającym usłyszenie szczegółów w głośnym środowisku i pomieszczeniach z dużym pogłosem. Ponadto mikrofon zaprojektowany został w taki sposób, aby nie rzucał się w oczy podczas użytkowania.

Roger EasyPen oferuje bezprzewodową komunikację i jest w pełni zautomatyzowany. Możemy go podłączyć do telewizora, komputera, odtwarzacza MP3 czy wieży Hi-Fi. Możliwe jest również jego podłączenie do wszystkich urządzeń oferujących analogowe wyjście audio.

Phonak Roger EasyPen jest budżetową wersją Roger Pen, oferując mniejszą ilość funkcji. W prezentowanym urządzeniu nie znajdziemy możliwości nawiązania połączenia przez bluetooth i ręcznej zmiany trybu pracy mikrofonu. Prezentowana wersja wyposażona została w technologię, która dostosowuje parametry pracy do zastanych warunków. Dostępne mamy trzy tryby pracy.

Pierwszym z nich jest Conference Mode, w którym to Roger EasyPen położony na środku biurka zmienia swoją charakterystykę kierunkowości na kołową. Dzięki czemu mikrofon zbiera odgłosy otoczenia i transmituje je bezprzewodowo do odbiornika, aby zainteresowana osoba mogła dokładnie usłyszeć prowadzone rozmowy.

Drugim trybem pracy jest natomiast Reporter Mode. W tym przypadku charakterystyka kierunkowości mikrofonu zmienia się w kierunkową. Opisywany tryb pracy przydatny jest, gdy chcemy usłyszeć/zarejestrować dokładnie rozmówcę, ale z racji hałasu otoczenia mamy z tym problem.

Ostatnim z dostępnych trybów jest Lanyard Mode. Dostępny jest on, gdy powiesimy mikrofon na szyi osoby, którą chcemy usłyszeć. Nie przeszkodzą nam w tym nawet bardzo złe warunki akustyczne, ponieważ charakterystyka kierunkowości mikrofonu zmienia się w superkierunkową. Tryb ten jest najbardziej skuteczny, kiedy rozmówca jest oddalony minimum 10 m od głośników.

Używanie prezentowanego gadżetu we właściwy sposób może dać osobie używającej aparatu słuchowego przewagę nad osobą dobrze słyszącą w wielu sytuacjach. Dlatego Roger EasyPen może być interesującym rozwiązaniem dla każdego kto potrzebuje wyraźnie zrozumieć rozmówców w głośnym, nieprzyjaznym dla konwersacji miejscu; nie tylko dla osób z wadą słuchu.

Roger EasyPen może być używany wraz mikrofonami Roger Clip-On i Rogers Pen w jednej sieci.


PRODUCENT: Phonak Communications AG - www.phonak-communications.com

DYSTRYBUTOR:Audio Plus - www.audioplus.pl

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)