Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Dell Venue 8 7000

Dell Venue 8 7000 

Firma Dell zaprezentowała długo oczekiwaną, ósmą wersję tabletów z serii Venue.

 

Najnowszy tablet firmy Dell wyposażony został w ekran OLED o przekątnej 8,4'' i rozdzielczości 2560 × 1600. Producent zintegrował z nim kamerę Intel RealSense Depth Camera. Kamera ta to tak naprawdę trzy w jednej – to innowacyjne podejście do robienia zdjęć przy użyciu urządzeń przenośnych. Przy jej pomocy nadamy zdjęciom głębię, a ściślej rzecz ujmując – możemy edytować je w trójwymiarze, a dzięki aplikacji Dell Gallery stworzymy przyjemną dla oka galerię i zawsze dostosujemy proporcje zdjęcia. Zdjęcie możemy z reguły poddawać ograniczonej edycji. W przypadku Venue 8 możliwa jest edycja poszczególnych elementów zdjęcia fizycznie, a nie programowo. Ma to związek z innowacyjną kamerą, która tworzy zdjęcie z trzech składowych, idealnie oddając odległości, jakie dzielą fotografowane obiekty.

 

Prezentowany tablet jest kompatybilny z Dell Cast, co oznacza, że obraz można wyświetlić na telewizorze lub monitorze przy użyciu portu HDMI. Venue 8 napędzany jest czterordzeniowym procesorem Intel Atom Processor Z3580 o maksymalnym taktowaniu wynoszącym 2,3 GHz. Głównym zadaniem tabletu jest robienie zdjęć i edytowanie ich w niespotykany dotychczas sposób. Tak zaawansowana edycja nie byłaby możliwa bez zastosowania dodatkowego procesora graficznego. Dell w swoim tablecie zdecydował się na PowerVR G6430, którego producentem jest Imagination Technologies. Tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4,4. Ma również wbudowany czytnik kart pamięci o maksymalnej pojemności 512 GB.

Mimo że nowy tablet dopiero co pojawił się na rynku, zdobył już prestiżową nagrodę na targach CES w kategorii najbardziej innowacyjny produkt. Jurorzy swój wybór argumentowali jego wymiarami, a dokładnie grubością równą 6 mm i zastosowaniem kamery Intel RealSense Depth Camera. Warto nadmienić, że jest to pierwszy tablet na świecie, który ją wykorzystuje.


PRODUCENT: Dell - www.dell.com

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)