Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Asus Zenfone 6

Asus Zenfone 6Asus zaprezentował szóstą wersję smartfona Zenfone.

 

Asus Zenfone 6 oferuje doskonała jakość obrazu dzięki zastosowaniu nowoczesnego algorytmu PixelMaster. Jest to opracowana przez firmę ASUS technologia, na którą składa się oprogramowanie, które zapewnia niezwykłą jakość przetwarzania obrazu. M.in. odpowiedzialna za taki stan rzeczy jest funkcja trybu słabego oświetlenia umożliwiająca robienie wyraźnych zdjęć i filmów zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Dzięki regulacji rozmiaru pikseli i wzorcom przetwarzania obrazu czułość na światło zwiększona została o 400%, kontrast wzrósł o 200 %, a poziom zakłóceń zredukowany został do minimum.

 

Za wyświetlanie obrazu w Zenfone 6 odpowiada wielodotykowy ekran z matrycą wykonaną w technologii IPS i natywną rozdzielczością 1280x720 pikseli.

 

W smartfonie zastosowano 5-częściowy obiektyw o wysokiej jakości, a zwiększone fotoreceptory i szerokie soczewki z przesłoną f/2.0 zbierają więcej światła i umożliwiają wyłapanie większej liczby szczegółów. Kamery ASUS wykorzystują pięć zwiększających jasność soczewek, które umożliwiają wykonywanie znacznie lepszych zdjęć. Ponadto mamy dostępną funkcję Time Rewind. Polega ona na tym, że kamera aparatu zaczyna robić zdjęcia na dwie sekundy przed i jedną sekundę po naciśnięciu przycisku migawki. W sumie powstaje 31 zdjęć, dzięki czemu możemy być pewni, że uwiecznimy dany moment w najlepszym możliwym ujęciu.

 

 

Do tego PixelMaster natywnie wspiera stabilizację obrazu. W tym celu zaawansowane algorytmy automatycznie porównują punkty odniesienia w serii zdjęć, by wykryć wstrząsy. Ostateczny obraz albo film jest następnie stabilizowany w przez inteligentne przesunięcie klatek przy czym piksele spoza widocznej klatki stają się buforem dla ruchu.

Producent opracował również tryb PanoSphere umożliwiający robienie sferycznych zdjęć otoczenia. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby uchwycić dowolną scenerię w panoramie. Wśród dodatkowych funkcji, jakie mamy dostępne dzięki technologii PixelMaster warto wymienić śledzenie poruszającego się obiektu, aby zawsze był wyraźny na zdjęciu.

 

 

Asus ZenFone 6 (A600CG) zarządzany jest przez system Android 4.3 (Jelly Bean), dostępny jest w czterech kolorach, a za jego wydajność odpowiada procesor Intel Atom Z2580 pracujący z taktowaniem wynoszącym 2 GHz oraz pamięć LPDDR2 RAM o pojemności 2 GB. Dane możemy zapisywać w wewnętrznej pamięci eMMC Flash (16 GB) i usłudze ASUS WebStorage (5 GB). Opcjonalnie możemy skorzystać z kart pamięci Micro-SD (maks. 64 GB).

Nowy smartfon pozwala nam na skorzystanie z dwóch kart SIM.


PRODUCENT: Asus - www.asus.com

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)