Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Stary Maneż

Stary Maneż 

Rozwiązania Nexo w gdańskim klubie

 

Stary Maneż to stosunkowo młode miejsce na kulturalnej mapie Gdańska, jednakże niemal od samego początku swojej działalności jest jednym z najciekawszych i najpopularniejszych miejsc tego typu w Trójmieście. Stary Maneż to klimatyczny obiekt z własnym browarem, kawiarnią i przede wszystkim wielofunkcyjną salą koncertową, w której chętnie goszczą zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy.

 

Zlokalizowany na terenie Garnizonu Kultury we Wrzeszczu obiekt ma niezwykle bogatą historię. W wybudowanych pod koniec XIX wieku koszarach stacjonowały pruskie formacje wojskowe, między innymi 1 Przyboczny Pułk Huzarów. Budynek, w którym dziś mieści się Stary Maneż, służył huzarom za ujeżdżalnię koni. Po zakończonej w 2015 roku gruntownej modernizacji i rewitalizacji obiektu, wnętrza starej ujeżdżalni zamieniły się w nowoczesny obiekt kulturalny, w którym odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, przeglądy filmowe, warsztaty, a nawet festiwale kulinarne. Wszystko to za sprawą profesjonalnie wyposażonej sali koncertowo-widowiskowej zdolnej pomieścić blisko półtora tysiąca osób.

 

 

Instalacja nagłośnieniowa wraz z adaptacją akustyczną Starego Maneżu została wykonana przez ekipę Lauda Audio. Sopocka firma zaproponowała dla tego miejsca rozwiązania marki NEXO, które można spotkać w najlepszych klubach i na wielu scenach koncertowych. Charakteryzują się one najwyższymi standardami jakościowymi i są często wybierane przez czołowych artystów na całym świecie. Główny system nagłośnieniowy klubu składa się z dziewięciu modułów NEXO GeoS12 (8xGeoS1210 plus 1xGeoS1230) na stronę, wspartych w zakresie najniższych częstotliwości przez niezwykle wydajne subwoofery RS18, po trzy na stronę.

 

 

Jest to model wyposażony w dwa osiemnastocalowe przetworniki niskotonowe, wykorzystujący nowatorską technologię Ray Sub, dzięki której użytkownik może wybrać jeden z dwóch trybów pracy, dookólny oraz kardioidalny. W Starym Maneżu suby RS18 pracują w układzie kierunkowym co szczególnie cieszy występujących tam wykonawców.

 

 

Odsłuch dla muzyków na scenie zapewniają dwudrożne głośniki NEXO PS15-R2, które dzięki specjalnej konstrukcji asymetrycznej obracanej tuby HF mogą pracować jako źródła typu „point source” w aplikacjach frontowych.

 

 

Całość zasilana jest końcówkami mocy NEXO NXAMP4x4 o łącznej mocy blisko 115 000 W. Te niezwykle wydajne, czterokanałowe jednostki wykorzystują technologię Yamaha EEEngine, oferującą czysty dźwięk klasy AB z rozpraszaniem ciepła na poziomie klasy D.Wszystkie elementy nagłośnienia, łącznie z konsoletami Yamaha CL5 i QL5, komunikują się poprzez cyfrową sieć Dante.

 

Tekst i zdjęcia

Marcin Ziniak

Muzyka i Technologia

 

 

To tylko fragment artykułu. Ten i wiele innych artykułów w całości przeczytasz w magazynie
Muzyka i Technologia
12/ 2018


PRODUCENT: Nexo - www.nexo-sa.com

DYSTRYBUTOR:Lauda Audio - www.lauda-audio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)