Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Sennheiser nawiązał współpracę z Dear Reality

Sennheiser nawiązał współpracę z Dear Reality 

Sennheiser ogłosił nawiązanie współpracy z Dear Reality – ekspertem w dziedzinie przestrzennych algorytmów audio oraz oprogramowania niezbędnego do pracy nad dźwiękiem VR/AR. Ponadto firma Sennheiser wykupiła prawa do technologii firmy Sonic Emotion – producenta wielokrotnie nagradzanych narzędzi do pracy nad trójwymiarową fonią.

 

Obie firmy, z którymi nawiązał współpracę Sennheiser, mają unikatowe doświadczenie w produkcji najwyższej klasy narzędzi do tworzenia i renderowania przestrzennego dźwięku.

„Cieszymy się, że możemy uzupełnić możliwości naszej technologii AMBEO o nowe funkcje w zakresie przetwarzania, kontroli, a także reprodukcji dźwięku przestrzennego” – powiedział Daniel Sennheiser, CEO, Sennheiser.

 

„W przyszłości trójwymiarowy dźwięk będzie odgrywał ogromną rolę w świecie audio. Dzięki naszym działaniom, będziemy mogli być absolutnymi liderami i ekspertami w dziedzinie aplikacji dedykowanych rozwiązaniom VR oraz AR” – podsumował dr Andreas Sennheiser, CEO, Sennheiser.

 

Dear Reality

Dear Reality to firma, która ma swoją siedzibę w Niemczech. Specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych narzędzi, umożliwiających profesjonalną produkcję trójwymiarowego dźwięku.  Dear Reality cieszy się uznaniem ze względu na swoje znakomite wtyczki audio, najnowocześniejsze algorytmy, a także autorskie oprogramowanie dla platform programistycznych i interaktywnych aplikacji. Oprogramowanie Spatial Connect umożliwia użytkownikom jeszcze bardziej wydajną pracę nad dźwiękiem do produkcji VR/AR. Natomiast dearVR jest silnikiem dźwięku 3D dla cyfrowych stacji roboczych audio i platform interaktywnych, takich jak Unity. Obydwa rozwiązania technologiczne cieszą się uznaniem specjalistów od trójwymiarowej fonii.

 

„Podzielamy przekonanie ekspertów Sennheisera, że trójwymiarowy dźwięk jest przyszłością produkcji audio i że stanie się on ważnym punktem codziennego życia. Cieszymy się, że znaleźliśmy tak silnego partnera, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć bardziej zaawansowane narzędzia do produkcji i odbioru dźwięku 3D. Nasze oprogramowanie idealnie wypełnia lukę pomiędzy urządzeniami nagrywającymi i tymi, które służą do pracy nad plikami. Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie stworzyć kompleksowy proces produkcyjny, efekt którego będzie kompatybilny z każdym zestawem słuchawkowym” – powiedzieli Achim Fell i Christian Sander, CEO, Dear Reality.

 

Sonic Emotion

Nabycie technologii od szwajcarskiej firmy Sonic Emotion uzupełnia technologię AMBEO w  rozwiązania z zakresu sterowania trójwymiarowym polem dźwiękowym oraz odtwarzania dźwięku z głośników. Oprogramowanie Sonic Emotion umożliwia użytkownikom odsłuch dźwięku 3D, przy zachowaniu pełnej naturalności brzmienia, na najpopularniejszych urządzeniach takich jak: soundbary, słuchawki, boomboxy, laptopy, czy smartfony.

 

„Algorytmy opracowane przez Sonic Emotion będą teraz połączone z silnym portfolio produktów i rozwiązaniami firmy Sennheiser. Nasza współpraca ma ogromny potencjał. Nie mogę się doczekać chwil, które sprawią, że przyszłość audio stanie się jeszcze bardziej namacalna dla naszych klientów” – powiedział Reanto Pellegrini, współzałożyciel  Sonic Emotion.


PRODUCENT: Sennheiser - www.sennheiser.com

DYSTRYBUTOR:Aplauz - www.aplauzaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)