Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Martin Audio WPM w firmie Soundfish

Martin Audio WPM w firmie SoundfishWłaściciele firmy Soundfish: Sławomir Rybarczyk i Marcin Plewiński

 

Pierwszy system liniowy Wavefront Precision od Martin Audio trafił w końcu do naszego kraju. Stało się to za sprawą firmy Soundfish z Trójmiasta, która zdecydowała się na zakup łącznie szesnastu jego elementów.

 

Soundfish to firma, która w pracy poza praktyką i doświadczeniem kieruje się również estetyką i muzykalnością. Dodatkowym atutem jest bogate doświadczenie w nagłaśnianiu trudnych przestrzeni akustycznych, na przykład kościołów. Aby sprostać takim wyzwaniom i zapewnić równocześnie wysoką jakość oferowanych usług, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Idealnym rozwiązaniem w ich przypadku okazał się system liniowy Martin-Audio – Wavefront Precision. Tym, którzy jeszcze o nim nie słyszeli, należy się kilka słów wyjaśnień.

 

 

Siedem lat temu Martin Audio zaprezentował system MLA, w którym każdy głośnik z sekcji MF i HF oraz cała sekcja LF traktowane były jak odrębne sekcje napędzane przez oddzielny kanał wzmacniacza, a dostarczany do nich sygnał przetwarzany był przez różne algorytmy DSP. To właśnie na bazie tej technologii powstał nowy, rewolucyjny system liniowy, czyli Wavefront Precision – najnowsza technologia Martin-Audio zamknięta w niewielkiej obudowie pojedynczego modułu. Mierzący ponad 35 m klaster, składający się z dwunastu modułów, zapewnia idealne pokrycie i poziom głośności dla trzech tysięcy słuchaczy. Moduły znajdujące się w klastrze są w pełni skalowalne i oferują automatyczne oraz o wiele bardziej precyzyjne (względem MLA) strojenie z poziomu aplikacji Display. WPM pracuje w paśmie 76 Hz – 18 kHz i oferuje maksymalny SPL z pojedynczego modułu na poziomie 130 dB. Jego nominalna impedancja to 16 Ω, dyspersja w poziomie to 100º (–6 dB) lub 125º (–12 dB), natomiast wartość ta w pionie wynosi 10°. Pasywny punkt podziału częstotliwości umieszczony został przy 1200 Hz. WPM jest niezwykle uniwersalnym dwudrożnym rozwiązaniem, którego niewielkie wymiary i masa sprawiają, że jest to system, który świetnie sprawdzi się na mniejszych powierzchniach, w których wymagana jest precyzyjna spójność pokrycia i kontrola parametrów pracy. System dostarczany jest jako kompletne rozwiązanie z wielokanałowymi końcówkami mocy iKON pracującymi w klasie D.

 

 

Tekst i zdjęcia

Marcin Ziniak

Muzyka i Technologia

 

 

To tylko fragment artykułu. Ten i wiele innych artykułów w całości przeczytasz w magazynie
Muzyka i Technologia
9/ 2017


PRODUCENT: Martin Audio - www.martin-audio.com

DYSTRYBUTOR:Phono Media - www.phonomedia.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)