Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Krakowski koncert Massive Attack z konsoletą Avid S6L

Krakowski koncert Massive Attack z konsoletą Avid S6LGwiazdą pierwszego dnia tegorocznego Kraków Live Festival była formacja Massive Attack.
Krakowski koncert, podobnie jak wszystkie wydarzenia trasy, został zrealizowany na konsolecie Avid S6L za którą pracował jeden z najsłynniejszych weteranów branży – Robb Allan.

 

 

 

Kraków Live Festival 2016 został w tym roku zorganizowany w dniach 19-20.08 i po trzech latach przerwy powrócił do swojego pierwotnego miejsca na lotnisko Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wśród tegorocznych headlinerów znaleźli się tacy wykonawcy jak: Sia, Roisini Murphy, The Neighbourhood czy The Chemical Brothers. Dodatkowo w ramach koncertu specjalnego zaplanowanego na 21 sierpnia, zaproszona została legendarna formacja MUSE.Pierwszego dnia imprezy gwiazdą wieczoru była formacja Massive Attack, która do Krakowa przybyła z gościem specjalnym, grupą Young Fathers.

Realizatorem grupy Massive Attack jest Rob Allan – jeden z najlepszych realizatorów dźwięku live i weteran branży, współpracujący na przestrzeni swojej kilkudziesięcioletniej kariery również z takimi artystami jak Coldplay, Natalia Imbruglia, Richard Ashcroft, Lisa Stansfield czy Manic Street Preacher. Ponadto w jego dokonaniach zawodowych znajdziemy także realizację dźwięku na potrzeby takich produkcji jak „David Letterman”, „Saturday Night Live” czy gal rozdania nagród Brit Awards i MTV Music Awards.

 

 

Już od wielu lat koncerty Massive Attack są realizowane na konsoletach marki Avid. Wcześniej na takich modelach jak D-Show i przez wiele lat Profile. Tegoroczny krakowski koncert, podobnie jak cała trasa koncertowa został zrealizowany na konsolecie Avid S6L, przy projektowaniu której uczestniczył właśnie Robb Allan, który do krakowa przybył ze swoim własnym, prywatnym egzemplarzem modelu S6L.
Jak sam przyznaje nowa konsoleta marki Avid odznacza się: „znacznie większą mocą obliczeniową, możliwością przyjęcia i pracy z większą ilością kanałów wejściowych oraz wieloma doskonałymi procesorami pracującymi na jej pokładzie i dzięki przetwarzaniu z częstotliwością 96kHz po prostu brzmi świetnie”

 

 

Nie słabną głosy zachwytu nad krakowskim koncertem formacji Massive Attack. Brzmienie brytyjskiej formacji do ściana dźwięku z niezwykłą dynamiką. Chociaż poziom SPL w trakcie koncertu Brytyjczyków był dosyć wysoki to jednak wszystkie sygnały źródłowe były bardzo dobrze poukładane w miksie, dzięki czemu słuchacze bez trudu mogli wsłuchać się w ważne w utworach Massive Attack teksty i wyłapać wszystkie niuanse brzmieniowe.

 

 

 

Dostarczeniem całego systemu nagłośnieniowego na potrzeby Festiwalu zajęła się firma GMB Pro Sound.

Już wkrótce na łamach Muzyki i Technologii rozmowa z Robbem Allanem na temat konsolety Avid S6L, nowego oprogramowania i realizacji koncertów Massive Attack! 


PRODUCENT: Avid - www.avid.com

DYSTRYBUTOR:Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl Music Info - www.musicinfo.pl

OBSŁUGA TECHNICZNA: GMB prosound - www.gmbprosound.com

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)