Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Deep Purple w Krakowie

Deep Purple w Krakowie 

W niedzielę 1 lipca w krakowskiej hali TAURON Arena Kraków odbył się koncert grupy Deep Purple, goszczącej w naszym kraju w ramach kolejnej części pożegnalnej trasy "Long Goodbye Tour".

 

W maju 2017 roku przyglądaliśmy się jak wygląda produkcja tej trasy, zaś szczegółowy opis można znaleźć we wrześniowym numerze (9/2017) magazynu Muzyka i Technologia. Jednak nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności ponownego spotkania z twórcami trasy w Krakowie.

 

Po raz kolejny rozwiązania techniczne na trasę dostarczyła firma TDA Rental GmbH. System główny d&b audiotechnik składał się z rozwiązań serii J, V, subwooferów V-SUB oraz B22 dodatkowo uzupełniony o zestaw kolumn typu point source Y7P tego samego producenta. Realizator FOH pracuje w trakcie trasy na konsolecie MIDAS Pro2 natomiast dla polskiego supportu, zespołu 1ONE przygotowano drugą konsoletę MIDAS w wersji Pro2c.

 

 

Rob Hodgkinson, realizator MON, pracował tym razem na konsolecie Soundcraft Vi7000, a druga Vi1 była do dyspozycji supportu. W roli sidefilli zastosowano po trzy elementy L-Acoustics KARA ustawione na dwóch subwooferach SB18 tego samego producenta.

 

Inną zmianą, jest system bezprzewodowy z którego korzysta wokalista grupy, Ian Gillan. Realizatorzy postawili na system Shure Axient Digital.

 

 

Wśród rozwiązań oświetleniowych zastosowanych w trakcie trasy znalazły się takie urządzenia jak: ROBE lighting Pointe, Martin MAC Viper Profile, Martin MAC Aura czy SGM X-5. Realizacja odbywała się z dwóch konsolet HIGH END SYSTEMS Hog 4.

 

Realizator grupy DeepPurple, Tobi Hoff odpowiada nie tylko za miks dźwięku FOH legendarnego zespołu, ale także jest konstruktorem i projektantem profesjonalnych rozwiązań pomiarowych, kryjących się pod marką LAP-TEQ. Rozmowa na temat tych urządzeń, już w jednym z najbliższych numerów magazynu Muzyka i Technologia.

 

 


PRODUCENT: d&b audiotechnik - www.dbaudio.com

DYSTRYBUTOR:Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)