Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > ANIX EVENT I VES W ŚCISŁYM FINALE KONKURSU

ANIX EVENT I VES W ŚCISŁYM FINALE KONKURSU 

Anix Event i VES za nowatorski technologicznie i kreacyjnie Video Mapping 3D, który stanowił główny element multimedialnej scenografii, oficjalnej części wydarzenia Panattoni Gala&Party 2016, został doceniony przez międzynarodowe Jury i znalazł się w ścisłym finale konkursu Bea World Festival – The International Festival of Events and Live Communication w kategorii „Use of technology”.

 

„Nominacja dla VES i Anix Events pokazuje jak silnie kreacyjnie i technologicznie jest nasza krajowa branża. Prawie każdego dnia słyszymy o kolejnych spektakularnych eventach, jakie odbywają się nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Informacja o nominacji i fakt, że zrealizowaliśmy jeden z najlepszych technologicznie eventów ubiegłego roku na świecie napawa dumą” - mówi Iwona Czarnata, Dyrektor Zarządzający VES.

 

Bea World Festival – The International Festival of Events and Live Communication - to jedno z kluczowych spotkań międzynarodowej branży eventowej. Organizowany w ramach wydarzenia konkurs jest uznawany za jeden z najważniejszych w branży eventowej. Podczas finałowej Gali nagradzane są najbardziej nowatorskie realizacje i rozwiązania mijającego roku na świecie. Wielki finał konkursu odbędzie się w dniach 15-18 listopada w Portugalii.

 

 

Zrealizowany, podczas wydarzenia Panattoni Gala&Party 2016, Video Mapping 3D to przykład, jak umiejętne wykorzystanie najnowszych technologii pozwala realizować najśmielsze eventowe kreacje w zupełnie nowym wymiarze – począwszy już od etapu projektowania.

 

Nasza gala to cykliczne wydarzenie i co roku chcemy ludzi zaskakiwać czymś oryginalnym i niezapomnianym. Efektem stawiania sobie tak wysokiej poprzeczki są  znakomite przedsięwzięcia i spektakle typu 3D video mapping. Naszym celem było realne zwizualizowanie hali magazynowej i tak się stało. Cieszę się, że mogę pracować z najbardziej utalentowanymi fachowcami w swojej dziedzinie, a tym bardziej, że ten talent doceniają inni międzynarodowi eksperci - mówi Anita Pietrykowska, Marketing & Communications Director Europe w Panattoni Europe.

 

Surowe wnętrza zabytkowego warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec, dzięki najnowszym technologiom i niepowtarzalnej kreacji, posłużyły do stworzenia bezprecedensowego Video Mappingu 3D. Multimedialna scenografia wyświetlana, jednocześnie w pięciu płaszczyznach, otaczała zebranych gości z każdej ze stron. Dzięki pełnej integracji wszechobecnego obrazu z dźwiękiem Goście zostali przeniesieni do niezwykłych wnętrz hal magazynowych pełnych pracujących trybów i budujących się rusztowań.

 

„W realizacjach zawsze stawiamy na niestandardowe rozwiązania. Przy projekcie Panattoni klasyczną scenografię i technikę zastąpiliśmy nowoczesnymi technologiami, a cały budynek przekształcony został w wielki, multimedialny ekran. Bez wątpienia, było to możliwe dzięki otwartości na nowe rozwiązania ze strony Klienta, a także - dzięki zaufaniu między nami a ekipą VES. Nominacja do ścisłych finałów najważniejszych konkursów eventowych na świecie dała mi olbrzymią satysfakcję i jeszcze wiekszą energię do działania i kreowania kolejnych wydarzeń wymykających się ludzkiej wyobraźni. To przykład tego, że w Polsce mogą być realizowane projekty wyjątkowe, które śmiało mogą konkurować z projektami z Chin, Japonii czy Wielkiej Brytanii” – podkreśla Michał Pieprzowski, Prezes Anix Event.

 

 

Nad powodzeniem realizacji od strony technicznej, w tym również zapewnienia backupów sprzętowych i realizacją tak nowatorskiego technologicznie Video Mappingu 3D czuwał od strony VES - Łukasz "Bandzi" Błażewicz – Kierownik ekipy technicznej, a od strony Anix Event - Michał Pieprzowski, główny producent i reżyser Gali.

 

Pomysłodawcą oprawy wydarzenia był Anix Event. Za oprawę multimedialną odpowiada firma VES. Wydarzenie zostało przygotowane w ścisłej współpracy z Działem Marketingu Panattoni Europe.

 

Nominacja dla Panattoni Gala&Party 2016 to drugie wyróżnienie dla projektu na międzynarodowej scenie w tym roku. 9 listopada w Londynie odbędzie się finał konkursu The Event Technology Awards, w którym wydarzenie zrealizowane przez Anix Event i VES otrzymało nominację do ścisłego finału w kategorii „Best use of Projection Mapping”.

OBSŁUGA TECHNICZNA: Ves - www.ves.pl

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)