Google Analytics
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Music & Lights - Wizyta u włoskiego producenta
30-10-2017

Music & Lights - Wizyta u włoskiego producenta 

Z dużą ciekawością zacząłem przyglądać się bardzo prężnie rozwijającej się firmie Music and Lights. Ten włoski producent (jak sama nazwa wskazuje) działa w kilku segmentach naszej branży. Dla mnie osobiście nader ciekawe są oczywiście produkty oświetleniowe, produkowane pod marką Prolights. Na łamach naszego czasopisma miałem okazję testować już kilka cieszących się sporą popularnością opraw automatycznych. Na uwagę zasługują na pewno Diamond, Luma czy najmłodszy, doskonale zaprojektowany Stark.

 

Jak już wspomniałem, Music & Light, a tym samym polski dystrybutor – Show Design, prezentują dość duży zakres urządzeń. W ofercie znajduje się aż osiem marek. Oto niektóre z nich:

 

  • Prolights – sceniczne urządzenia oświetleniowe
  • DAD – systemy nagłośnieniowe
  • Arch Work – oświetlenie architektoniczne
  • ProTruss – konstrukcje sceniczne
  • GDE – mobilne systemy dystrybucji energii elektrycznej, akcesoria oraz skrzynie transportowe.

 

Kilka miesięcy temu, zupełnie przypadkiem, podczas wizyty w Show Design przyglądałem się testom systemów nagłośnieniowych DAD, oferowanych przez M&L. W trakcie korzystania z konsolety Yamaha LS9 system był testowany pod kątem pasma, selektywności w naprawdę skrajnych, celowo ustawianych pozycjach EQ. Co ważne, staraliśmy się znaleźć słabe punkty, odtwarzając różnie zrealizowane nagrania oraz różne gatunki muzyczne – od subtelnego jazzu po rock i muzykę mechaniczną. Pamiętam, że byłem bardzo zaskoczony jakością tych produktów i zacząłem się zastanawiać, czy można równocześnie istnieć w branży pro audio, jak i pro lights. Postanowiłem zapytać o to Fabia Sorabellę, szefa managementu Music and Lights. Firma jest biznesem rodzinnym, dlatego muszę nadmienić, że Fabio jest synem właściciela i założyciela kompanii, czyli Franca Sorabella. W dalszej części artykułu odsłonię również nieco tajemnic dotyczących tego, w jaki sposób buduje się tak potężny biznes od podstaw.

 

 

Bardzo trudno wybrać się do Music and Lights

Pomysł na zrealizowanie takiego materiału dziennikarskiego narodził się w naszej redakcji już pod koniec ubiegłego roku. Postanowiliśmy jednak poczekać z wizytą do maja. Taka decyzja zapadła głównie ze względu na zbliżające się w owym czasie frankfurckie targi. Chcieliśmy w pierwszej kolejności ocenić, co Music and Lights zaprezentuje jako nowości na wspomnianych targach. Chwilę później okazało się, że cała trasa Męskiego Grania została oparta na urządzeniach Prolights. Mogliśmy zatem ocenić również na miejscu, w Polsce, jak te włoskie urządzenia zachowują się w warunkach bojowych. Wreszcie po kolejnych, szybko mijających tygodniach ustaliliśmy termin wyjazdu do Włoch. Niestety... Zastanie Fabia w jego rodzinnej firmie graniczy z cudem. Jako osoba odpowiadająca za wszystkie rynki zagraniczne rzadko bywa w domu. Ostatecznie zasiedliśmy na pokładzie samolotu lecącego do Rzymu w ostatniej dekadzie września.

Jak wszyscy pamiętamy, wrzesień pod kątem aury nas nie rozpieszczał. Po dwóch tygodniach opadów i z dnia na dzień drastycznie obniżającej się temperaturze w Polsce, wizja podróży do właściwie południowej już części Włoch sprawiła, że mógłbym pójść tam na piechotę. Niezależnie od środka transportu możliwość napisania felietonu o jednej z prężniej rozwijających się firm w naszej branży to nie lada gratka.

 

 

tekst

Paweł Murlik

Muzyka i Technologia

 

zdjęcia

Music & Lights

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
11/ 2017
ZAMÓW


PRODUCENT: Prolights - www.musiclights.it

DYSTRYBUTOR: Show Design - www.showdesign.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Prolights Stark 1000

Stark 1000 ma na pokładzie dokładnie to, co trzeba, i właściwie nic ponadto. Bo i po co? Poza tym jest to jedna z tych głowic, którą trzeba zobaczyć w akcji. Żaden tekst ani zdjęcia, ani nawet film reklamowy nie oddadzą tego wrażenia, jakie można uzyskać po kilku godzinach pracy z tymi urządzeniami.

Prolights Luma 1500 SP/SH

Bez dwóch zdań – to kawał porządnej maszyny i przy tym dobrze przemyślanej. Mocnej, jasnej i skonstruowanej tak, że i bój na polu rentalowym jej nie straszny. To ważne, bo możemy pisać sobie na łamach prasy o produktach mających podobne funkcje i być może tańszych.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)