Google Analytics
128
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wywiady > Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba
25-06-2017

Anna Maria Jopek & Gonzalo RubalcabaJuż od wielu lat Anna Maria Jopek jest dla melomanów niepodważalnym synonimem jakości – zarówno jeżeli chodzi o wokal, jak i towarzyszącą jej muzykę. Ta jakość ma odzwierciedlenie w kolejnych albumach, do których angażowani są muzycy najwyższej prób, a także najlepsi realizatorzy. Nie inaczej było w przypadku ostatniego albumu „Minione”, nagranego przez wokalistkę i jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów – Gonzalo Rubalcabę. Wyśmienita jakość musiała zostać przeniesiona również na trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo. Jej realizacją zajęła się firma FS Audio, która zdecydowała się wykorzystać topowe rozwiązania marek Meyer Sound, DiGiCo, Schoeps i d&b audiotechnik. O tym, jak wyglądały przygotowania do trasy i jej realizacja, rozmawialiśmy z Markiem Suberlakiem, współwłaścicielem firmy i realizatorem wszystkich koncertów.

 

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Anna Maria Jopek jest artystką, która nie boi się podróżować po najbardziej odległych stylistykach muzycznych. Przykładem tego były chociażby wpływy muzyki japońskiej (album „Haiku”) czy zamknięte w wydawnictwie „Sobremesa” nurty muzyki luzofońskiej z obszarów portugalskojęzycznych. Tym razem artystka postawiła na język i muzykę polską wykonaną jednak w niezwykłej odsłonie z towarzyszeniem wyśmienitych kubańskich artystów. Płyta „Minione” miała swoją premierę na początku lutego tego roku. Znalazły się na niej najpiękniejsze i najbardziej znane polskie kompozycje przedwojenne. Artyści dokonali autorskiego wyboru utworów, której inspirują ich najbardziej. Wśród nich znalazły się takie kompozycje jak „Rebeka”, „Twoje usta kłamią” czy „To ostatnia niedziela”.

 

 

Płyta „Minione” została zaaranżowana i wyprodukowana przez jednego z największych jazzowych pianistów improwizujących, Gonzalo Rubalcabę. Kubański muzyk jest wielokrotnym zdobywcą i nominowanym w wielu kategoriach tak prestiżowych nagród muzycznych jak Grammy Awards, Billboard Music Awards czy Latin Grammy Awards. Artysta może pochwalić się także szeroką i wierną publicznością na całym świecie, rozlicznymi koncertami i współpracą z takimi artystami jak Al Di Meola czy Chick Corea.

 

 

Wydany z Anną Marią Jopek album jest niezwykle udaną fuzją muzyki lat trzydziestych z współczesną sztuką wokalną i hybrydą kultur polskiej, kubańskiej, żydowskiej, argentyńskiej i amerykańskiej.


GALERIA ZDJĘĆ


PRODUCENT: DiGiCo - www.digico.pl

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
7/ 2017
ZAMÓW

CZYTAJ TAKŻE:NAJNOWSZE WYWIADY

ARCHIWUM


TESTY


DiGiCo SD12

Metodą kompromisów i eksperymentów DiGiCo wreszcie od czasów SD7 stworzyło produkt niemal optymalny. Konsoleta trochę jak guma, jeśli jest potrzeba, aby była kompaktowa, to jest, jeśli musi pomieścić wiele składów i zagwarantować bezkompromisową jakość, to taką rolę właśnie pełni. W zależności od potrzeb jest duża i mała, rozbudowana i wystarczająca.

DiGiCo S21

S21, jak na swój przedział cenowy, wykonany jest solidnie. Elementy obudowy są do siebie dopasowane i wykonane z dobrych materiałów. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie podświetlenia LED na górnej belce z możliwością regulacji jasności. System operacyjny Windows zastąpiono teraz Linuxem, który słynie ze stabilności. Pierwsze dźwięki wydobywające się z konsolety uświadamiają użytkownikowi, że ma do czynienia z brzmieniem wysokiej jakości.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)