Testy > Q4n
Google Analytics
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - ZOOM Q4n

Mieliśmy już okazję testować kamerę cyfrową marki Zoom, model Q8. Tym razem do redakcji MiT trafił inny przedstawiciel serii – Q4n. Konstrukcyjnie są to bardzo zbliżone urządzenia, jednak nowa kamera opiera się na nieco innych założeniach odnośnie oczekiwań potencjalnych nabywców.

 

Prezentowana kamera adresowana jest do ludzi, którzy wymagają w kamerze szerokokątnego obiektywu oraz najwyższej jakości rejestracji stereofonicznego sygnału z otoczenia. Przy czym nie mają potrzeby zmiany pokładowego mikrofonu na inny egzemplarz, jak również nie wymagają rejestracji dodatkowego, wprowadzonego liniowo sygnału poprzez symetryczne wejścia XLR z zasilaniem fantomowym 48 V. Mimo wszystko producent zostawił dla nich otwartą furtkę, gdyby zechcieli podłączyć zewnętrzny mikrofon, udostępniając wejście stereo mini-jack 1/8''. Jest to świetne rozwiązanie w momencie, gdy rejestrujemy kamerą wywiad i z jakiś przyczyn nasz rozmówca życzy sobie mieć mikrofon ręczny. Po skrupulatnych testach możemy jednak śmiało stwierdzić, że pokładowy mikrofon pracujący w trybie A/B lub X/Y, w zależności od jego ustawienia, w zupełności wystarczy. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu!

 

tekst

Arkadiusz Kowalski

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
7/ 2016
ZAMÓW


PRODUCENT: ZOOM - www.zoom.co.jp

DYSTRYBUTOR: Sound Service - www.sound-service.eu

TESTY


ZOOM ARQ

Zoom ARQ to jedno z tych urządzeń, obok których trudno przejść obojętnie. Futurystyczny wygląd oraz liczba funkcji, które mogą przyprawić o zawrót głowy, sprawiają, że zdecydowanie wyróżnia się na tle innych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku.

ZOOM U-44

Interfejs Zoom U-44, mimo małych rozmiarów oraz stosunkowo niskiej ceny, okazał się bardzo uniwersalnym urządzeniem, które pozwala nagrywać w wysokiej jakości (przy odpowiednim ustawieniu mikrofonów i akustyce).

ZOOM F8

Zoom F8 Multi-Track Field Recorder to urządzenie wielozadaniowe, reklamowane jako sprzęt dla filmowców oraz sound designerów. Naszym zdaniem można je wykorzystywać w każdych warunkach – zarówno studyjnych, jak i plenerowych.

ZOOM Q8

Japońska firma Zoom od lat słynie z wysokiej jakości urządzeń rejestrujących. Producent postanowił wykorzystać swoje doświadczeniu, tworząc kamerę cyfrową z możliwością zastosowania rożnych mikrofonow i funkcją wielościeżkowej rejestracji materiału audio.

ZOOM TAC-8

Zoom TAC-8 to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują wielokanałowego i szybkiego interfejsu audio, zapewniającego szeroki wachlarz połączeń. Jego możliwości i wszechstronność zastosowań powodują, że bez problemu może pełnić rolę jednostki centralnej w półprofesjonalnym i domowym studiu nagrań.