Testy > Vi5000
Google Analytics
358
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Soundcraft Vi5000

Konsolety serii Vi ze stajni Soundcrafta są jednymi z najczęściej spotykanych konsolet zarówno w riderach polskich artystów, jak i arsenale firm rentalowych. Nazwa serii pochodzi od opatentowanego przez Soundcrafta interfejsu Vistonics, który łączy ekrany dotykowe z fizycznymi przyciskami i enkoderami, aby maksymalnie uprościć obsługę. To akurat udało się producentowi w stu procentach. Nawet początkujący realizator, który nie miał wcześniej styczności z konsoletami tej serii, jest w stanie zrealizować koncert po pięciu minutach pracy z tym interfejsem.

 

Właśnie dlatego Vi6, Vi4 oraz kompaktowe Vi1 są tak popularne. Niestety, pomimo idealnego wręcz sposobu pracy stoły miały pewne mankamenty, o których bardziej doświadczeni estradowcy doskonale wiedzą. Czy w nowych Vi7000 i Vi5000 udało się ich uniknąć? Podczas testów udało mi się znaleźć odpowiedź na to pytanie, o czym jednak za chwilę.

Soundcraft wypuścił na rynek dwie konsolety: Vi7000 i Vi5000, różniące się jedynie liczbą ekranów i enkoderów. ESS Audio, czyli jedyny dystrybutor produktów Soundcrafta w Polsce, dostarczył do testów Vi5000, ale z całą pewnością można odnieść ten test również do Vi7000.

 

 

tekst

Grzegorz Pyda

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
12/ 2016
ZAMÓW


PRODUCENT: Soundcraft - www.soundcraft.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


Soundcraft Ui24R

Oto produkt z zacięciem profesjonalnym, skrojony na miarę pewnych kompromisów, ale w trudnych warunkach potrafi bardzo pomóc dzięki palecie dostępnych funkcji. Stosunek gabarytów do możliwości jest w tym przypadku imponujący.

Soundcraft Vi 2000

Najnowsza propozycja jest minimalizacją formy przy zachowaniu maksymalnej treści w stosunku do odrobinę starszych i większych kuzynów Vi z serii czterocyfrowej. Dostępne są trzy ekrany dzielone dwoma rzędami enkoderów, czyli wciąż znajome ułożenie funkcji w stosunku do poprzedników, jednak w odświeżonej formie z bardziej nasyconymi kolorami.

Soundcraft Signature 16

Najnowsza seria mikserów firmy Soundcraft oznaczona nazwą Signature oferuje wiele nowych rozwiązań oraz wizualny powiew świeżości. Jego obsługa była raczej intuicyjna, zaś wbudowane efekty stanowią bardzo duży plus, zważywszy na cenę urządzenia.

Soundcraft Si Impact

Si Impact zadowoli z pewnością tych, którzy chcieliby w rozsądnej cenie dostać stabilny produkt, spełniający standardy rynku Anno Domini 2016. Mamy oto stół wyposażony w algorytmy innych marek grupy Harman, którymi są efekty Lexicon, korektory tercjowe na każdym wyjściu, będące symulacją BSS FCS-966, oraz dynamikę zaczerpniętą z urządzeń DBX. Przede wszystkim mamy jednak w standardzie kartę MADI-USB do nagrywania trzydziestu dwóch kanałów i odtwarzania tej samej liczby wyjść.

Soundcraft Ui12 Ui16

Pomimo niedużych rozmiarów mikserów Ui znajdziemy w nich rozwiązanie takich firm należących do grupy Harmana, jak dbx, DigiTech czy wreszcie Lexicon. Jakby tego było mało, Brytyjczycy proponują nam dwanaście (lub osiem, w zależności od modelu) sterowanych cyfrowo preampów mikrofonowych, w pełni wyposażone tory wejściowe i wyjściowe oraz możliwość sterowania całością z poziomu dowolnego urządzenia obsługującego WiFi i wyposażonego w przeglądarkę internetową kompatybilną z HTML5.