Testy > PSM300
Google Analytics
196
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Shure PSM300

Współczesne warunki realizacji koncertów determinują coraz częstsze używanie osobistych odsłuchów dousznych. Wyraźnie rośnie grono artystów, którzy chętnie rezygnują z odsłuchów podłogowych na rzecz dousznych, czego owocem są co najmniej dwie korzyści. Po pierwsze, na scenie generuje się dużo mniej hałasu, dzięki czemu koncerty brzmią dużo klarowniej z systemu FOH – co jest to szczególnie ważne przy wydarzeniach klubowych. Po drugie, artysta ma możliwość ustalenia z realizatorem odsłuchów precyzyjnego miksu tak, jak lubi, bez potrzeby podążania drogą kompromisu pomiędzy wyraźnym słyszeniem poszczególnych instrumentów a możliwością niekontrolowanego sprzężenia akustycznego, które – powiedzmy sobie szczerze – do przyjemnych nie należy. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się osobisty system douszny PSM300.

 

Jak wszyscy wiemy, Shure jest firmą o bardzo bogatym asortymencie, ale słynie przede wszystkim z wysokiej jakości i trwałości swoich produktów. Ma na swoim koncie kilka niedoścignionych legend typu SM57 czy SM58. Omawiany w tym artykule PSM300 jest produktem dość nowym, lecz już po pierwszych oględzinach widać, że znaczek firmy nosi zasłużenie.

 

tekst

Marek Heimbürger

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
2/ 2017
ZAMÓW


PRODUCENT: Shure - www.shure.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

TESTY


Shure Axient AD

Axient wyznacza nowe trendy w dziedzinie systemów bezprzewodowych. Jednocześnie nazwa ta została nieco odczarowana, ponieważ do tej pory seria kojarzyła się z ogromnymi kwotami, którymi nawet duże firmy mogły być przerażone. Minęło parę lat, a technologia niegdyś dostępna dla wybranych jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Shure KSM8

Najnowsza technologia firmy Shure z pewnością może być zakwalifikowana do kategorii pionierskich. Chociaż na pierwszy rzut oka KSM8 wygląda na całkiem normalny mikrofon dynamiczny, jego wnętrze skrywa potężne narzędzie dla bardzo wymagających wokalistów i realizatorów.

Shure Motiv

Shure Motiv to seria produktów przeznaczona głównie do użytku z przenośnymi urządzeniami, takimi jak smartfony oraz tablety, ale w większości przypadków można podłączyć je do komputerów przenośnych i stacjonarnych.

Shure PG Alta

Firma Shure, będąca jednym z liderów w dziedzinie mikrofonów od ponad dziewięćdziesięciu lat, postanowiła wyjść naprzeciw konkurencji, tworząc nową linię PG Alta. Mając na względzie lepszą orientację klienta w gąszczu ofert mikrofonów konsumenckich, firma postanowiła odświeżyć istniejącą już linię PG i na jej bazie stworzyć produkt o nowym designie, lepszej jakości i nadal przystępnej cenie.

Shure PG i SM Headest

Test w którym przedstawiamy kilka tegorocznych nowości z oferty Shure: pojemnościowe mikrofony nagłowne SM31FH, SM35 i PGA31 oraz zestawy bezprzewodowe PG Headset i SM Headset.