Testy > Mega Pointe
Google Analytics
240
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Robe Mega Pointe

Nad tą marką chyba każdy pochyla się z ogromną przyjemnością. Choć pisałem o niej nieraz, to i tym razem warto podkreślić, że firma Robe nie „osiadła na laurach” i nadal możemy obserwować zaskakujący i nowatorski rozwój pod postacią nowych urządzeń. To oczywiście czyni z Robe jednego ze światowych liderów w wytyczaniu innowacyjnych trendów pod postacią swoich produktów. Nie licząc przedpremierowego pokazu Mega Pointe, który odbył się w siedzibie polskiego dystrybutora (w firmie Prolight), szerszemu gronu ta głowica została zaprezentowana w Polsce 26 września w warszawskim teatrze Capitol, podczas seminarium „Scena Jutra”.

 

Niestety, nie miałem okazji uczestniczyć osobiście w tym pokazie, jednak natychmiast dostałem telefon od redaktora naczelnego, który zdawał się być oczarowany możliwościami tej oprawy. W redakcji stykamy się praktycznie ze wszystkimi nowościami na rynku i wydawało mi się, że dość trudno jest zaskoczyć kolegów redakcyjnych. A jednak! Z tym większym zainteresowaniem rozpoczęliśmy starania o pozyskanie egzemplarza do celów testowych. Szybko okazało się, że sukces po premierowym pokazie ma swoje konsekwencje. Oprawy dostępne w Polsce były… nieuchwytne. To pokazuje, jak szybko ta oprawa została zaakceptowana przez rynek. Wreszcie, po miesiącu starań odebrałem telefon z firmy Prolight. Dowiedziałem się, że został do mnie właśnie wysłany jedyny dostępny egzemplarz.

Przekonajmy się, czy ten sukces jest poparty faktami.

 

Mega! Już dotarł!

Świat oświetlenia szybko podchwycił możliwości, jakie oferują Pointe oraz wersja Mini. Nadszedł czas na mega brata w tej serii. Stylistyką ta głowica nie odbiega od tego, do czego marka Robe zdążyła nas już przyzwyczaić. Wszyscy znamy już czytelnie ułożone menu i duży dotykowy wyświetlacz. Sposób ułożenia funkcji jest również dobrze znany z innych produktów. W stosunku do starszych opraw wprowadzono pewną innowację, polegającą na tym, że pod adresem DMX pojawia się informacja, do którego kanału dane urządzenie zajmuje miejsce w linii DMX. To spore ułatwienie przy ręcznym adresowaniu. Poza tym przedni panel to cztery przyciski nawigacji oraz złącze USB dla odświeżania wersji softwaru. Z tyłu podstawy oba zestawy pinowe DMX, Ethernet i złącze zasilania. Głowica na życzenie ma możliwość zabudowania bezprzewodowego systemu transmisji pod postacią CRMX firmy Lumen Radio. Poza tym są dostępne wszystkie popularne protokoły, czyli USITT DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net, MA Net2, sACN.

Mega Pointe zasługuje na swoje miano choćby ze względu na swoją uniwersalność. Głowica oferuje bardzo duży zakres zoom. W trybie beam można wygenerować wiązkę od 1,8° do 21°, a trybie spot zakres ten wynosi od 3° do 42°.

 

tekst

Paweł Murlik

Muzyka i Technologia

 

zdjęcia

Aleksander Joachimiak

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
2/ 2018
ZAMÓW


PRODUCENT: Robe - www.robe.cz

DYSTRYBUTOR: Prolight - www.prolight.com.pl

TESTY


Robe LEDBeam 1000

LEDBeam 1000 jest stosunkowo prostym i bardzo uniwersalnym urządzeniem, zdolnym zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na swoją szybkość, zakres zoomu i możliwość kontroli stref urządzenia pozwala osiągąć niesamowite efekty.

Robe Robin BMFL Blade

W przypadku skrótu BMFL możemy mówić o rozrastającej się rodzinie. W katalogu Robe możemy znaleźć BMFL Spot, Wash/ Wash FX, WashBeam oraz opisywany poniżej Blade. Przyjrzyjmy się dogłębnie kunsztowi inżynierii firmy Robe. Cała seria została oznaczona przedrostkiem, który oznacza nie mniej, nie więcej tylko Bright Multi-Functional Luminaire.

Robe mini Pointe

Zaskoczyła mnie jej prostota, a jednocześnie możliwość kreowania dość ciekawych efektów, jak na głowicę typu beam. Nie ma w niej rzeczy niepotrzebnych. Jak to ujął mój kolega: nie jest „przeinżynierowana”. Mając do dyspozycji kilka mini Pointe, można stworzyć naprawdę ładne show.

Robe Robin DLX

Jasność świecenia według producenta jest porównywalna z urządzeniami o mocy 1200 W opartymi na lampie wyładowczej.

Robe Robin DLS Profile

Zaawansowana głowica z możliwościami reflektora profilowego, z regulowaną temperaturą barwową z pełną paletą kolorów oraz cichym trybem pracy.