Testy > Jade
Google Analytics
78
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Prolights Jade

O marce Prolights, a raczej o holdingu Music & Lights, rozpisałem się nieco przy okazji testu Diamond19. Przypomnę tylko, że to włoska kompania, która bardzo zaskakuje swoimi wyrobami. Myślę tu nie tylko o głowicach ruchomych. Prolights oferuje też szereg urządzeń konwencjonalnych, często opartych już o ledowe źródła światła, w moim przekonaniu doskonale wypełniając niektóre luki w rynku, zarówno pod kątem oferowanych cen, jak i samych rozwiązań. Przejdźmy do rzeczy. Przed nami test Jade, czyli głowicy ruchomej oferowanej przez Włochów.

 

Postanowiłem podejść do testu z humorem, bo większość z nich bywa dość poważna... Zacznijmy od nazwy. Nie zastanawiało was nigdy, skąd biorą się takie nazwy jak np. Jade? Kilka razy już próbowałem zgłębić podobne tajemnice i zawsze jest to wielka niewiadoma. Przypuszczam, że genezą nazwy w wielu wypadkach nie jest burza mózgów w dziale PR danej fabryki, a raczej „ksywka robocza”, którą wdrożyli sami konstruktorzy.... Mam tu na myśli grupę inżynierów, która rzadko widuje światło dzienne. Co mogą kryć umysły ludzi pracujących w takich fabrykach? Słowo „jade” ma kilka istotnych znaczeń w języku niemieckim, ale nie sądzę, aby inspiracją dla włoskich inżynierów był język ojczysty Goethego. Zatem co? Może kamień – minerał? Nie... to zbyt nudne. Mamy do wyboru jeszcze amerykański thiller erotyczny z lat dziewięćdziesiątych, o tym samym tytule – to mógłby być właściwy trop... A może bardziej inspirowała ich wyższych lotów sztuka filmowa? Może chodziło o nieżyjącą już francuską aktorkę Claude Jade? Po dłuższej analizie skłaniałbym się ku zupełnie innej i moim zdaniem najbardziej trafnej ocenie. Zastanówmy się, co w młodzieńczym wieku może robić taki inżynier, zanim się nim stanie i resztę swoich dni spędzi wpatrzony w autoCADa na swoim komputerze? Oczywiście! W młodzieńczym wieku, prócz piłki nożnej na podwórku, ważną część życia musiał stanowić dla niego komputer. I tu właśnie szukałbym inspiracji. Otóż, moi drodzy, Jade to niezwykle seksowna brunetka, która zadebiutowała w Mortal Kombat II. Jest tak seksowna, że większość mężczyzn zapewne nie patrzyłaby w jej oczy przy spotkaniu na żywo. Niestety. Twórcy gry już ją uśmiercili, gdy jeden z innych bohaterów wyrwał jej żołądek. Niby została potem wskrzeszona, ale sądzę, że bez żołądka nie była już tak atrakcyjna. Kończąc analizę nazwy, stawiam na piękną Jade z gry, czyli zapewne wirtualną chłopięcą miłość któregoś z inżynierów. Obiecuję jednak, że przy następnym teście, jeśli pojawi się dziwna nazwa, to po prostu zadzwonię do fabryki i zapytam o inspirację.

 

tekst

Paweł Murlik

Muzyka i Technologia

 

zdjęcia

Aleksander Joachimiak

 

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
5/ 2016
ZAMÓW


PRODUCENT: Prolights - www.musiclights.it

DYSTRYBUTOR: Show Design - www.showdesign.pl

TESTY


Prolights Stark 1000

Stark 1000 ma na pokładzie dokładnie to, co trzeba, i właściwie nic ponadto. Bo i po co? Poza tym jest to jedna z tych głowic, którą trzeba zobaczyć w akcji. Żaden tekst ani zdjęcia, ani nawet film reklamowy nie oddadzą tego wrażenia, jakie można uzyskać po kilku godzinach pracy z tymi urządzeniami.

Prolights Luma 1500 SP/SH

Bez dwóch zdań – to kawał porządnej maszyny i przy tym dobrze przemyślanej. Mocnej, jasnej i skonstruowanej tak, że i bój na polu rentalowym jej nie straszny. To ważne, bo możemy pisać sobie na łamach prasy o produktach mających podobne funkcje i być może tańszych.

Prolights Diamond19

Jeszcze niedawno system komunikacji zwrotnej RDM był rarytasem. Dziś trudno sobie wyobrazić nowe profesjonalne urządzenie, które nie będzie miało Remote Device Managament. Oczywiście w modelu Diamond19 nie zapomniano o RDM, podobnie jak o bezprzewodowym DMX. Wedle życzenia: standard WDMX jest tutaj opcją. Wbudowana bateria to również standard – i rzeczywiście Diamond także ją ma. Nie trzeba podkreślać, że żywotność tej klasy LED-ów jest spora – to 50 000 godzin.