Testy > Eris 66
Google Analytics
100
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - PreSonus Eris 66

Firma Presonus, którą w pierwszej chwili większość z nas kojarzy z preampami mikrofonowymi, interfejsami audio czy konsoletami cyfrowymi z serii StudioLive, od paru lat poszerza swoją ofertę monitorów studyjnych. Na koncie ma już kilka serii, między innymi koaksjalne Sceptre, które mieliśmy możliwość przetestować w ubiegłym roku, serie R z konstrukcją AMT głośnika wysokotonowego oraz serie dwudrożnych monitorów Eris. W niniejszym teście zajmiemy się właśnie serią Eris, a dokładnie modelem 66.

 

Pierwszą cechą wyróżniającą kolumny jest konstrukcja MTM (midwoofer-tweeter-midwoofer, zwana również D’Appolito). Składa się ona z dwóch sześcioipółcalowych głośników średniotonowych wykonanych z kevlaru, wysokotonowego tweetera o średnicy 1,25'' z jedwabną kopułką oraz bass reflexami po obu bokach kolumny. Dzięki takiej konstrukcji Eris wyróżnia się szerszym polem odbioru obrazu stereo i dobrze sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach. Wszystko to wkomponowane jest w czarny plastik i przyozdobione podświetlanym logo firmy, które możemy ustawić zgodnie z ustawieniem monitorów, zaprojektowanych do ustawienia zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Kolumny wykonane są estetycznie, sprawiają wrażenie solidnych i przemyślanie zaprojektowanych.

 

 

tekst

NuWAVE

Michał Broniewicz

Marcin Kalinowski

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
11/ 2016
ZAMÓW


PRODUCENT: PreSonus - www.presonus.com

TESTY


PreSonus StudioLive III

Presonus od pewnego czasu jest marką niezależną od rozwiązań producentów trzecich. Od zawsze miała jednak swoją wizję, która dziś staje się rzeczywistością, a testowana konsoleta pokazuje, że dążenie do celu się opłaca.

PreSonus RML16AI i CS18AI

Jeśli gracie w zespole, który chce mieć dobry i wszechstronny system do realizacji odsłuchów w sali prób, nagrania demówki, realizacji nagłośnienia w klubie – to rozwiązanie jest w sam raz dla was. Jeśli prowadzicie małe domowe studio lub współpracujecie z kilkoma zespołami jako realizator – może to właśnie rozwiązanie dla was.

PreSonus Studio 192 Mobile

Wygoda obsługi i najwyższa jakość w kompaktowej obudowie – tak mógłbym skrócie podsumować Studio 192 Mobile. Dzięki możliwości zdalnej kontroli kanałów interfejsu poprzez aplikację UC Surface, która jest dostępna również na tablety, wygoda związana z obsługą interfejsu jest niepodważalna, ponieważ możemy nim sterować z każdego zakątka studia poprzez Wi-Fi.

PreSonus Digimax DP88

Ciężko rozpisywać się nad zaletami urządzenia tak prostego. Od tego typu produktów wymagamy przede wszystkim intuicyjności – i tu mamy z nią do czynienia; wymagamy przetwarzania dźwięku na najwyższym poziomie w stosunku do ceny, jaką musimy zapłacić – i ten warunek też jest spełniony.

PreSonus Studio One 3

Ostatnimi laty portfolio producenta bardzo się rozszerzyło – producenci i realizatorzy znajdą tu wiele rozwiązań ułatwiających pracę. Jednym z nich jest najnowszy DAW o nazwie Studio One 3. Umożliwi on zarejestrowanie lub stworzenie śladów od podstaw, ich edycję, miks, a na zakończenie udostępni niezbędne narzędzia do sfinalizowania utworu i jego publikacji.