Testy > Digimax DP88
Google Analytics
120
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - PreSonus Digimax DP88

Urządzenia wielofunkcyjne – ten termin, odnoszący się najczęściej do przedmiotów codziennego użytku, stał się na przestrzeni ostatnich lat synonimem wątpliwej klasy jakościowej oraz awaryjności. Poświęcanie sił produkcyjnych na wiele elementów w jednej obudowie sprawia, że każdy z nich jest dopracowany jedynie w ułamku względem całości produktu. Podobna sytuacja ma miejsce w naszej branży związanej z dźwiękiem. Najlepsze kompresory, korektory, przetworniki to te, które zawierają się we własnych obudowach – i to im w całości producent poświęca uwagę, nie stosując połowicznych rozwiązań i uproszczeń za cenę dodania dodatkowych elementów. W niniejszym teście mamy do czynienia z urządzeniem absolutnie jednofunkcyjnym, które w ramach własnej funkcjonalności oferuje dodatkowe możliwości w zakresie połączeń.

 

PreSonus DP88 to ośmiokanałowy przedwzmacniacz oraz konwerter analogowo-cyfrowy. Jest to naturalna pod względem wizualnym rozbudowa rodziny produktów tej firmy. Zawiera się w obudowie 1U i umożliwia wysterowanie sygnałów mikrofonowych oraz liniowych. Urządzenie po wyjęciu z pudełka prezentuje się elegancko, a wszystkie elementy na panelu frontowym są porozmieszczane wybitnie ergonomicznie. Ciężko jest pomylić funkcje, bo też nie zaznamy ich tu szczególnie wiele. Patrząc od lewej strony, mamy enkoder w kolorze niebieskim (konkretnie – lazurowym, dla tych bardziej uwikłanych w odcienie), który działa płynnie, stawiając opór na odpowiednim poziomie, aby zapewnić stabilną pozycję po ustawieniu. Następnie mamy dwa pola wyświetlacza liczb, z których pierwszy pokazuje nam, który kanał w danym momencie mamy pod swoją kontrolą, a drugi – dwuznakowy, wyświetla poziom wysterowania. Pod enkoderem umieszczono strzałki pozwalające przemieszczać się między regulacjami poszczególnych przedwzmacniaczy poprzez skoki co jeden. Ponieważ mamy możliwość wysterowania ośmiu źródeł, rozwiązanie takie nie jest czasochłonne i w zupełności wystarcza, aby zachować płynność pracy. Następnym przyciskiem jest direct, który służy do całkowitego ominięcia bloku przedwzmacniacza i pobrania sygnału bezpośrednio na przetwornik analogowo-cyfrowy. Do funkcjonalności tej wrócimy w dalszej części testu. Ostatnim przyciskiem w bloku preampu jest włącznik zasilania phantom +48V. Po włączeniu go na konkretnym kanale kolor samego przycisku zmienia się na czerwony.

 

tekst

Andrzej Skowroński

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
8/ 2016
ZAMÓW


PRODUCENT: PreSonus - www.presonus.com

TESTY


PreSonus StudioLive III

Presonus od pewnego czasu jest marką niezależną od rozwiązań producentów trzecich. Od zawsze miała jednak swoją wizję, która dziś staje się rzeczywistością, a testowana konsoleta pokazuje, że dążenie do celu się opłaca.

PreSonus RML16AI i CS18AI

Jeśli gracie w zespole, który chce mieć dobry i wszechstronny system do realizacji odsłuchów w sali prób, nagrania demówki, realizacji nagłośnienia w klubie – to rozwiązanie jest w sam raz dla was. Jeśli prowadzicie małe domowe studio lub współpracujecie z kilkoma zespołami jako realizator – może to właśnie rozwiązanie dla was.

PreSonus Studio 192 Mobile

Wygoda obsługi i najwyższa jakość w kompaktowej obudowie – tak mógłbym skrócie podsumować Studio 192 Mobile. Dzięki możliwości zdalnej kontroli kanałów interfejsu poprzez aplikację UC Surface, która jest dostępna również na tablety, wygoda związana z obsługą interfejsu jest niepodważalna, ponieważ możemy nim sterować z każdego zakątka studia poprzez Wi-Fi.

PreSonus Eris 66

Estetyka i design monitorów są naprawdę przemyślane, a wykonane dość precyzyjnie i z dobrych materiałów. Możliwość ustawienia zestawu w dwóch pozycjach oraz wykorzystanie wbudowanych filtrów umożliwiają jeszcze lepsze dostosowanie monitorów do warunków, w których pracujemy.

PreSonus Studio One 3

Ostatnimi laty portfolio producenta bardzo się rozszerzyło – producenci i realizatorzy znajdą tu wiele rozwiązań ułatwiających pracę. Jednym z nich jest najnowszy DAW o nazwie Studio One 3. Umożliwi on zarejestrowanie lub stworzenie śladów od podstaw, ich edycję, miks, a na zakończenie udostępni niezbędne narzędzia do sfinalizowania utworu i jego publikacji.