Testy > Prinz
Google Analytics
68
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Nowsonic Prinz

W dzisiejszych czasach, aby zaistnieć na rynku profesjonalnym, należy nie tylko wykonać dobry produkt. Ich mamy setki. W rzeczywistości urządzenie powinno wyróżniać się czymś na tle konkurencji. Takie właśnie są testowane słuchawki, które za sprawą pewnego niuansu mają szansę znaleźć się w wielu studiach i reżyserkach obok ulubionych i często dużo droższych modeli. Dlaczego? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym testem.

 

Słuchawki Prinz marki Nowsonic są słuchawkami dynamicznymi o zamkniętej konstrukcji. Impedancja wynosząca 40 Ω (±15%) zapewnia gwarantowaną przez producenta czułość 100 dB na większości sprzętów. Oparte na czterdziestomilimetrowych przetwornikach zaprojektowane zostały dla realizatorów dźwięku pracujących zarówno w studiu, jak i na żywo. Waga słuchawek jest stosunkowo niewielka, a dla podwyższenia komfortu użyto w nich elastyczny, wykonany z ekoskóry, dostosowujący się do naszej głowy pasek utrzymujący pałąk z nieodczuwalnym dla nas naciskiem. W muszli producent zastosował poduszki dopasowujące się do naszych uszu, które wykończone również zostały ekoskórą. Przylegają one dokładnie, lecz nie powodują dyskomfortu. Mimo że mamy tu do czynienia z konstrukcją zamkniętą, to słuchawki świetnie nadają się zarówno do odsłuchiwania całych miksów, jak i pojedynczych śladów. Szczególnie w przypadku drugiej opcji nie bez znaczenia jest, że schodzą bardzo nisko, według danych producenta aż do 10 kHz. W praktyce i tak nie jesteśmy w stanie tego usłyszeć, lecz możemy w trakcie analizy śladów wyeliminować przydźwięki, które mogą spowodować wiele szkodliwych następstw dla naszego utworu. Oznacza to, że za niewielkie pieniądze możemy otrzymać słuchawki, które dla sprawnego realizatora mogą posłużyć jako lupa. Pod warunkiem, że osoba ta wie, czego szuka. Jednak o tym wspomnimy w dalszej części artykułu.

Producent wyposażył prezentowany model w trzy kable. Pierwszy – poliuretanowy spiralny o średnicy 4 mm zakończony odkręcanym, pozłacanym złączem jack 1/4" o długości minimalnej 970 mm. Drugi kabel jest tekstylny, jego średnica to również 4 mm, długość wynosi 3 m. Zakończony został pozłacanym złączem jack 1/8 cala, do którego możemy przykręcić wymienioną wyżej przejściówkę. Ostatni kabel adresowany jest do urządzeń mobilnych; oferuje nam dodatkowy przewód mikrofonowy i jego włącznik. Długość kabla wynosi 1,2 m, a złącze to jack 1/8 cala. Niezależnie, z którego z nich będziemy korzystać, przypinamy go bezpośrednio do muszli. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy szybko wymienić uszkodzony przewód na nowy i zminimalizować koszty serwisowe.

 

tekst

Arkadiusz Kowalski

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
12/ 2017
ZAMÓW


PRODUCENT: Nowsonic - www.nowsonic.com

DYSTRYBUTOR: Sound Service - www.sound-service.eu

TESTY


Nowsonic Kamikaze Pro

Podsumowując, muszę szczerze napisać, że we wszystkich przeprowadzonych próbach testowany mikrofon sprawdził się lepiej, niż się tego spodziewałem. Wśród zalet należy wymienić zaskakująco dobre jak na ten przedział cenowy brzmienie, nienaganną jakość wykonania oraz prostotę obsługi.

Nowsonic Autark

Takie produkty wypełniają lukę w prostym oświetleniu architektonicznym, mogą być też polecane samodzielnym DJ-om i muzykom. To grupa urządzeń, którą określiłbym jako plug and play. Właśnie dla osób, które nie chcą tracić czasu na konfigurowanie bardziej skomplikowanego oświetlenia.

Nowsonic Stagetrip 10 i 12

Najnowsze dzieci niemieckiej firmy Nowsonic, czyli Stagetrip 10 i 12, to monitory sceniczne o bardzo uniwersalnym i wszechstronnym zastosowaniu. Mogą one spełnić rolę odsłuchu na scenie, drumfilla, nagłośnienia FOH, dogłośnienia sceny lub innej sali czy nawet samodzielnego nagłośnienia konferencji.

Nowsonic Hexacon

Hexacon jest standardową konstrukcją rackową w rozmiarze 1 U. Wyposażony został w sześć kanałów wyjściowych, do każdego z nich można dostarczyć inny sygnał wejściowy lub na wszystkie kanały może być podany jeden sygnał z wejścia głównego. Każdy kanał wyposażony jest w oddzielny wskaźnik LED, korekcję barwy tonów niskich i wysokich, regulację panoramy lub miksu oraz regulator głośności.

Nowsonic Radio Check

W naszej redakcji po raz kolejny zagościł sprzęt prężnie rozwijającej się firmy Nowsonic. Tym razem do testów otrzymaliśmy parę jednodrożnych monitorów odsłuchowych o nazwie Radio Check. Choć na pierwszy rzut oka ich konstrukcja może wydać się nieco archaiczna, monitory tego typu znajdują się w wielu topowych studiach, gdzie wciąż potwierdzają swoją dużą przydatność w codziennej pracy.