Testy > Kamikaze Pro
Google Analytics
90
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Nowsonic Kamikaze Pro

Firma Nowsonic wprowadziła do swojej oferty nowy model mikrofonu przeznaczony do użytku z lustrzankami oraz kamerami wideo. Kamikaze Pro, bo o nim właśnie mowa, mieliśmy okazję oglądać na tegorocznych targach Musikmesse – teraz nadszedł czas na test praktyczny. Czy mikrofon w tej cenie rzeczywiście może być „pro”? Sprawdźmy!

 

Oferta produktów z logo Nowsonic jest dość obszerna, kilka z nich mieliśmy okazję testować na łamach naszego magazynu. W katalogu znajdziemy urządzenia z kategorii live, studio, a także oświetlenie i szereg akcesoriów. Są to głównie urządzenia budżetowe kierowane do mniej zaawansowanych użytkowników, jednakże – jak dowiodły przeprowadzone testy – charakteryzujące się zaskakująco dobrą relacją ceny do jakości oraz zakresu oferowanych możliwości.

 

 

tekst

Marcin Ziniak

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
11/ 2016
ZAMÓW


PRODUCENT: Nowsonic - www.nowsonic.com

DYSTRYBUTOR: Sound Service - www.sound-service.eu

TESTY


Nowsonic Prinz

W dzisiejszych czasach, aby zaistnieć na rynku profesjonalnym, należy nie tylko wykonać dobry produkt. Ich mamy setki. W rzeczywistości urządzenie powinno wyróżniać się czymś na tle konkurencji. Takie właśnie są testowane słuchawki, które za sprawą pewnego niuansu mają szansę znaleźć się w wielu studiach i reżyserkach obok ulubionych i często dużo droższych modeli. Dlaczego? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym testem.

Nowsonic Autark

Takie produkty wypełniają lukę w prostym oświetleniu architektonicznym, mogą być też polecane samodzielnym DJ-om i muzykom. To grupa urządzeń, którą określiłbym jako plug and play. Właśnie dla osób, które nie chcą tracić czasu na konfigurowanie bardziej skomplikowanego oświetlenia.

Nowsonic Stagetrip 10 i 12

Najnowsze dzieci niemieckiej firmy Nowsonic, czyli Stagetrip 10 i 12, to monitory sceniczne o bardzo uniwersalnym i wszechstronnym zastosowaniu. Mogą one spełnić rolę odsłuchu na scenie, drumfilla, nagłośnienia FOH, dogłośnienia sceny lub innej sali czy nawet samodzielnego nagłośnienia konferencji.

Nowsonic Hexacon

Hexacon jest standardową konstrukcją rackową w rozmiarze 1 U. Wyposażony został w sześć kanałów wyjściowych, do każdego z nich można dostarczyć inny sygnał wejściowy lub na wszystkie kanały może być podany jeden sygnał z wejścia głównego. Każdy kanał wyposażony jest w oddzielny wskaźnik LED, korekcję barwy tonów niskich i wysokich, regulację panoramy lub miksu oraz regulator głośności.

Nowsonic Radio Check

W naszej redakcji po raz kolejny zagościł sprzęt prężnie rozwijającej się firmy Nowsonic. Tym razem do testów otrzymaliśmy parę jednodrożnych monitorów odsłuchowych o nazwie Radio Check. Choć na pierwszy rzut oka ich konstrukcja może wydać się nieco archaiczna, monitory tego typu znajdują się w wielu topowych studiach, gdzie wciąż potwierdzają swoją dużą przydatność w codziennej pracy.