Testy > VMA 160
Google Analytics
98
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - JBL VMA 160

Jedną z ostatnich nowości w ofercie firmy JBL jest seria wzmacniaczy miksujących o symbolu VMA. Urządzenia te są odpowiedzią firmy na rosnące potrzeby klientów prowadzących restauracje, hotele i inne komercyjne obiekty wyposażone w stałą instalację nagłośnieniową.

 

 

Sprzęt JBL od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i bardzo dobrą opinią zarówno wśród profesjonalistów, jak i użytkowników komercyjnych. Jest to zasługa przemyślanych projektów oraz trwałości oferowanych urządzeń. Nie dziwi zatem, że każdy nowy produkt wypuszczony na rynek cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie inaczej było w przypadku nowej linii VMA zaprezentowanej podczas zeszłorocznych targów InfoComm. Do naszej redakcji trafił model VMA 160, którego możliwości postanowiliśmy przetestować w praktyce.

 

Parametry

Co do parametrów, to jest to urządzenie, które może pracować zarówno w sieci 70V/100V, jak i w instalacjach niskoimpedancyjnych, dzięki zainstalowaniu wyjść w obu formatach. Rozwiązanie takie pozwala na lepsze dopasowanie do istniejącej instalacji. Przechodząc do możliwości „mocowych”, należałoby najpierw rozwikłać numerację dostępnych modeli – 160, 1120, 1240. Pierwsza cyfra jest oznakowaniem własnym serii nawiązującym do jednego kanału wyjściowego, na którym w poszczególnych modelach otrzymujemy moc odpowiednio 60, 120 lub 240 W. Urządzenie oferuje 5 kanałów wejściowych, a każdy z nich wyposażono w regulację tonów wysokich i niskich. Wzmacniacz działa przy impedancji  od czterech do ośmiu Ohmów zapewniając stabilną moc nominalną. Urządzenie przystosowano do współpracy z kontrolerami ściennymi JBL CSR-V, dzięki czemu głośność może być sterowana z dowolnego miejsca w budynku, podczas gdy same wzmacniacze będą schowane w bardziej ustronnym miejscu, bez dostępu niepowołanych osób. Urządzenie ma wbudowany moduł Bluetooth, dzięki czemu możemy odtwarzać muzykę bezpośrednio z telefonu czy tabletu bezprzewodowo. W wyposażeniu nie zabrakło również portu USB i wbudowanego playera/recordera. Warto również dodać, że we wzmacniaczu zaimplementowano opcje wejścia priorytetowego z wyciszeniem pozostałych źródeł oraz sygnalizację dźwiękową komunikatów (tzw. chime), a w komplecie z urządzeniem znajdują się uchwyty do montażu w szafce typu rack.

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
10/ 2017
ZAMÓW


PRODUCENT: JBL - www.jblpro.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


JBL PRX 815W

Wyciągając głośniki PRX 815W z pudełka, nie miałem pojęcia o tym, jaka siła drzemie w technologii zawartej wewnątrz. Od teraz już głośnik to nie tylko ostatni punkt łańcucha, który tylko wypluwa to, co z bólem stworzyliśmy wcześniej, a kolejny etap kształtowania brzmienia, dopasowywania go do warunków otoczenia i ostatecznego szlifu miksu.

JBL EON 208P

Testowany przenośny system PA ma wiele zauważalnych zalet. Do głównych można zdecydowanie zaliczyć łatwość transportu i kompaktowość samego projektu, a także intuicyjny i prostu w obsłudze interfejs. Samo brzmienie, jakie można uzyskać z systemu, także jest na przyzwoitym poziomie.

JBL Eon One

Firma JBL nie po raz pierwszy zaprezentowała urządzenie kompaktowe, łączące w sobie cechy kilku osobnych produktów. Jest zdecydowanie wielozadaniowym urządzeniem, które możemy użyć w wielu sytuacjach, takich jak występy, konferencje, prezentacje, spotkania, wykłady czy mniejsze recitale muzyczne.

JBL EON615

Nowa seria EON600 została przez producenta prawie zupełnie przeprojektowana, co odzwierciedliło się zarówno w zastosowanych nowinkach technologicznych, jak i przełożyło na właściwości użytkowe.

JBL EON206P

EON206, dostarczany jest w formie symetrycznej walizki, ważącej zaledwie 11,5 kg. Centralną jej częścią jest stojący amplimikser, do którego doczepiane są dwa pasywne zestawy głośnikowe. W przestrzeni pomiędzy jednym z nich i amplimikserem wygospodarowano miejsce do ułożenia kabla zasilającego oraz dwóch kabli głośnikowych o długości 4 m każdy, zakończonych po obu stronach wtyczkami jack. Wykonane z tworzywa sztucznego elementy systemu tworzą atrakcyjną wizualnie całość.