Testy > Point 8
Google Analytics
186
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Adamson Point 8

Nie każda impreza czy event wymagają dużego systemu nagłośnieniowego, napędzanego przez wiele kilowatów mocy. Często mamy do czynienia z mniejszymi koncertami czy imprezami, gdzie potrzebny jest sprzęt nieco mniejszy, ale o bezkompromisowych właściwościach. Dobrym tego typu przykładem jest model Point 8, który śmiało poradzi sobie samodzielnie lub będzie częścią większego systemu.

 

Firma Adamson, będąca w światowej czołówce, jeśli chodzi o systemy nagłośnieniowe, pracuje nieprzerwanie od trzydziestu lat. Jako że produkty tej marki są znane i cenione na całym globie, jest to znakomita informacja dla wszystkich zainteresowanych. Nie sposób było sobie odmówić przetestowania przedstawicieli serii Point w akcji, toteż sprawdziliśmy, jak poradzi sobie system składający się z dwóch zestawów niskotonowych Point 215 Sub (opisanych w poprzednim numerze), dwóch kolumn Point 8 oraz napędzających ten komplet wzmacniaczy Lab.gruppen IPD2400.

 

Point 8 jest najmniejszym przedstawicielem swojej linii, warto jednak wspomnieć, że Adamson oferuje również większe modele pasywnych, dwudrożnych kolumn w tej samej technologii, czyli model dwunastocalowy (Point 12) oraz piętnastocalowy (Point 15). Pozwala to potencjalnemu nabywcy lepiej dopasować zakup do swoich potrzeb i wymagań, a także umożliwia późniejszą modernizację lub rozbudowę posiadanego systemu nagłośnieniowego o mocniejsze i kompatybilne modele.

Jak nazwa sama wskazuje, Point 8 jest kolumną wyposażoną w jeden ośmiocalowy głośnik o symbolu ND8-LM. Wyprodukowano go przy użyciu technologii znanej nam już z modelu Point 215 SUB, czyli z użyciem włókien aramidowych. Materiał ten, zwany kevlarem, jest bardzo wytrzymały i lekki zarazem, a w połączeniu z magnesami neodymowymi zapewnia bardzo wysokie osiągi. Ponadto Point 8 jest wyposażony w tweeter B&C DE500 o przekątnej 1,7 cala, wewnątrz którego umieszczony jest jednocalowy driver wysokotonowy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii kolumna jest w stanie pokryć dźwiękiem pole aż 90 × 60°, gdzie jej większe odpowiedniki – Point 15 oraz Point 12 – są dostępne w konfiguracjach 40° × 20° oraz 60° × 40°. Dodatkowo została tak zaprojektowana, by mogła bez jakichkolwiek dodatkowych ustawień i zmian być wykorzystywana jako monitor podłogowy typu wedge. Szczytowy poziom ciśnienia akustycznego, jaki może wytworzyć kolumna, to aż 130,6 dB, co zważywszy na jej niewielkie wymiary – jest wynikiem bardzo dobrym. Impedancja kolumny to standardowe 8 Ohm, a jej nominalny zakres częstotliwości waha się między 65 Hz a 20 kHz. Może ona być z powodzeniem stosowana jako samodzielne nagłośnienie (oczywiście w połączeniu z końcówką), szczególnie do nagłośnienia mowy lub mniejszych składów czy przedstawień artystycznych. Sprawdzi się również jako element większego zestawu w formie wiszącej bądź jako odsłuch czy frontfill. Dzięki temu, że kolumna jest niewielkich rozmiarów, oraz dzięki wielu uchwytom można ją montować w bardzo wielu różnych płaszczyznach i miejscach. Opcjonalnie można dokupić zestaw złączy i instalować ją zarówno poziomo, jak i pionowo.

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
4/ 2017
ZAMÓW


PRODUCENT: Adamson - www.adamsonsystems.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

TESTY


Adamson M15

Jakość generowanego przez M15 dźwięku jest co najmniej bardzo dobra, jeśli nie powiedzieć, że znacząco odbiega od innych konstrukcji tego typu, oczywiście na plus. Przede wszystkim wyjątkowo wyrównana odpowiedź amplitudowa i brak tendencji do generowania buczących częstotliwości, są wyjątkowymi atutami tej konstrukcji.

Adamson Point 215 Sub

Testowane pasywne zestawy niskotonowe firmy Adamson, czyli modele Point 215 Sub, należą do grona urządzeń stricte profesjonalnych. Oferują bardzo głęboki bas z potężną mocą 4000 W, jednocześnie zapewniając użytkownikowi przejrzystość dolnego pasma.