Testy > Point 215 Sub
Google Analytics
724
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - Adamson Point 215 Sub

Podczas nagłaśniania dużych imprez plenerowych czy klubowych gigantyczne znaczenie mają zestawy niskotonowe, nazywane basami. To one odpowiadają za przenoszenie soczystego brzmienia stopy czy gitary basowej, więc ich jakość ma spory wpływ na całość brzmienia imprezy. Z tego faktu doskonale zdaje sobie sprawę kanadyjska firma Adamson, prezentując profesjonalne pasywne zestawy głośnikowe – Point 215 Sub.

 

Firma Adamson, która zajmuje się projektowaniem i produkcją profesjonalnego nagłośnienia, również liniowego, pracuje nieprzerwanie od trzydziestu lat. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą ProAUDIO-AVT marka Adamson dumnie powróciła na polski rynek. Jest to niebywale ważna i dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych, gdyż produkty tej firmy są szeroko cenione na całym świecie. Z tego powodu postanowiliśmy zobaczyć, jak sprzęt ten sprawdzi się w praktyce, testując zestaw składający się z dwóch zestawów niskotonowych Point 215 Sub oraz dwóch kolumn Point 8 (które opiszemy w osobnym teście).

 

 

tekst

Jarosław Bociański

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
2/ 2017
ZAMÓW


PRODUCENT: Adamson - www.adamsonsystems.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

TESTY


Adamson M15

Jakość generowanego przez M15 dźwięku jest co najmniej bardzo dobra, jeśli nie powiedzieć, że znacząco odbiega od innych konstrukcji tego typu, oczywiście na plus. Przede wszystkim wyjątkowo wyrównana odpowiedź amplitudowa i brak tendencji do generowania buczących częstotliwości, są wyjątkowymi atutami tej konstrukcji.

Adamson Point 8

Kolumny oferują bardzo jasne i przejrzyste górne pasmo, przy mocy szczytowej na poziomie 1200 W. Ponadto jest to sprzęt porządnie skonstruowany i dość uniwersalny. Niezależnie, czy kolumny będą używane jako element instalacji, czy też jako odsłuchy typu wedge lub cześć systemu nagłośnieniowego, jestem pewien, że w każdym zadaniu poradzą sobie znakomicie.