Testy > D5 LX
Google Analytics
116
UDOSTĘPNIJ:
Poleć znajomemu

TEST - AKG D5 LX

W torze audio właściwie każdy użyty element, taki jaki przedwzmacniacz, kabel czy wtyk XLR, ma mniejszy lub większy wpływ na finalny odbiór nagłaśnianej lub nagrywanej ścieżki. Oczywiście istnieją w tym łańcuchu miejsca, które bardziej radykalnie obchodzą się z dźwiękiem, obarczając go niejako swoim własnym charakterem, ale są też elementy bardzo subtelnie i w większości przypadków niemal niedostrzegalnie zmieniające sygnał. Fundamentalny wpływ na efekt końcowy ma jednak pierwszy z zastosowanych elementów – mikrofon. To jego charakterystyka, kierunkowość oraz użyte technologie w pewnym sensie narzucają kolejnym elementom toru audio kierunek, w jakim brzmienie będzie kształtowane.

 

W ofercie firmy AKG nie ma mowy o jednym, uniwersalnym mikrofonie „do wszystkiego”. Zdecydowanie jest to firma, która dość szczegółowo stara się dopasować asortyment do konkretnych zastosowań. I trzeba przyznać, że z punktu widzenia świadomego realizatora jest to dobra droga do zbudowania renomy wokół paru modeli, które w konkretnych zastosowaniach będą niemal gwarantem skutecznie wykonanego działania. Parę miesięcy temu było mi dane testować inny mikrofon tego producenta, model o symbolu D5C, o bliźniaczym kształcie i innym kolorze. Jednak był on absolutnie odmienny w brzmieniu i wymagał innego rodzaju podejścia do kwestii wpasowania źródła przez niego przetwarzanego do pełnego miksu.

 

tekst

Andrzej Skowroński

Muzyka i Technologia

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
11/ 2016
ZAMÓW


PRODUCENT: AKG - www.akg.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

TESTY


AKG D112 MkII

AKG D112 to bez wątpienia jeden z najczęściej wykorzystywanych mikrofonów przewidzianych do instrumentów basowych. Po ten popularny model sięgają chętnie zarówno realizatorzy studyjni, jak i koncertowi, głównie do ujęć stopy perkusyjnej oraz wzmacniaczy basowych. Obecnie doczekał się on nowej i ulepszonej wersji oznaczonej symbolem Mk II.

AKG D5 C

Profesjonalny mikrofon wokalowy. Koncert, na którym testowany był niniejszy mikrofon, zdobył dobre recenzje. Przy AKG D5 C realizator może szybciej poświęcić czas na kolejne kanały w konsolecie, bez potrzeby ciągłego dostosowywania barwy głosu do aranżu utworów.

AKG DMS Tetrad Vocal Set

W niniejszym artykule opiszemy test mikrofonowego systemu bezprzewodowego DMS Tetrad Vocal Set, którego główne zastosowanie znajdziemy na scenie oraz podczas konferencji. W skład zestawu, który otrzymaliśmy, wchodzi czterokanałowy odbiornik DSR Tetrad z oprzyrządowaniem oraz mikrofon DHT Tetrad P5.

AKG K612 Pro

Testowane słuchawki zasługują na wiele słów pochwały. Wśród nich na pewno powinno znaleźć się wyróżnienie za estetyczne i solidne wykonanie z użyciem wysokiej jakości materiałów. Kolejny plus za wygodę i wysoki komfort pracy.

AKG DMS70 QR