Google Analytics
160
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Oświetlenie > ROBE MegaPointe
27-09-2017

ROBE MegaPointe 

W odpowiedzi na zmieniające się wymagania realizatorów marka Robe Lighting zaprezentowała nową, wszechstronną oprawę.

 

MegaPointe łączy najlepsze cechy opraw typu wash, beam i spot, co sprawia, że jest rozwiązaniem uniwersalnym i sprawdzi się podczas różnych przedsięwzięć. Oparta na autorskim systemie optycznym głowica oferuje optyczny zoom 14:1, a szerokość wiązki światła w trybie beam mieści się w zakresie od 1,8° do 21°, natomiast w trybie spot – od 3° do 42°. Za zmianę szerokości wiązki odpowiada zmotoryzowany zoom, na pokładzie znajdziemy również zmotoryzowany focus, tarczę kolorów złożoną z trzynastu dichroicznych filtrów plus biały, tarczę dziewięciu obrotowych wymiennych, indeksowalnych gobo, jak również tarczę czternastu statycznych gobo + open oraz obracającą się w obu kierunkach przy zmiennej prędkości aluminiową tarczę animacji, której możemy używać samodzielnie lub w połączeniu z gobosami. 

 

 

Oprawa została wyposażona także w innowacyjny silnik efektów składający się z sześciu pryzm umieszczonych na dwóch tarczach, umożliwiający stworzenie dwunastu różnych efektów beam i flower. To jednak nie wszystko, ponieważ MegaPointe oferuje płynny efekt frost i możliwość tworzenia prostokątnych, obrotowych kształtów belek nadających się do indeksowania.

Zaprogramowane efekty stroboskopu, ściemniacz działający w zakresie od 0 do 100 % oraz zdalne sterowanie punktowe to kolejne atuty nowej oprawy.

 

 

Jeśli dodamy do tego precyzję ruchu pan (540°) i tilt (270°) wynoszącą 8 lub 16 bit, opatentowany, elektroniczny system stabilizacji ruchu w dwóch płaszczyznach (EMS), CRI 80/90, wsparcie dla technologii Wireless CRMX od Lumen Radio, jak również kompatybilność z USITT DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net, MA Net2 i sACN, to zauważymy, że mamy do czynienia z bardzo wszechstronną głowicą, która sprawdzi się w wielu miejscach i wielu sytuacjach. Oczywiście, jeśli tego wymagamy, możemy ją zaprogramować również bezpośrednio z poziomu dotykowego ekranu QVGA, wyposażonego w czujnik grawitacji do automatycznego pozycjonowania. Co najważniejsze, pracę MegaPointe możemy monitorować – odpowiada za to dziennik usługi pamięci operacyjnej z RTC i wbudowany analizator ułatwiający wykrywanie usterek.


PRODUCENT: Robe - www.robe.cz

DYSTRYBUTOR: Prolight - www.prolight.com.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Robe Mega Pointe

Trzeba to jasno powiedzieć. Ta głowica ma tyle funkcji, że to zdaje się jeden z najdłuższych testów, jakie przeprowadzam. Efekty w tej głowicy rzeczywiście są mega powalające, zatem mogę tylko potwierdzić, że przedrostek Mega zdecydowanie pasuje do najmłodszego i zarazem najpotężniejszego brata z rodziny Pointe.

Robe LEDBeam 1000

LEDBeam 1000 jest stosunkowo prostym i bardzo uniwersalnym urządzeniem, zdolnym zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na swoją szybkość, zakres zoomu i możliwość kontroli stref urządzenia pozwala osiągąć niesamowite efekty.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)