Google Analytics
34
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Oświetlenie > Elation eMotion
21-11-2016

Elation eMotion 

W trakcie ostatniej odsłony WFX w Louisville (USA) przyznano wyróżnienie innowacyjnej oprawie eMotion marki Elation.

 

Innowacyjny, kompaktowy projektor cyfrowy zainstalowany na ruchomym ramieniu – Emotion marki Elation, został nagrodzony w kategorii ruchome głowy (Moving Light) w trakcie ostatniego WFX Show.

eMotion jest niewielkich rozmiarów, kompaktowym projektorem cyfrowym zainstalowanym na ruchomym ramieniu. Jego sercem jest żarówka Osram o mocy 240 W o deklarowanej przez producenta żywotności wynoszącej 3000 h. Zastosowanie takiego źródła pozwala uzyskać przez projektor jasność 4000 ANSI lumenów. Natywna rozdzielczość obrazu to 1024 × 768 pikseli (XGA). Dzięki zainstalowanemu w obudowie nowej lampy dyskowi twardemu SSD o wielkości 64 GB, użytkownik może przechowywać na pokładzie urządzenia kolekcję wirtualnych gobosów, obrazów, filmów i innych materiałów, którymi można w łatwy sposób zarządzać z poziomu odpowiedniej aplikacji.

 

 

eMotion zostało wyposażone w cyfrowy i optyczny zoom, zmotoryzowany focus, system mieszania kolorów CMY + RGB, mechaniczną przysłonę oraz dimmer. Producent przewidział także możliwość skonfigurowania systemu złożonego z kilku urządzeń eMotion. Ich łączenie ułatwia system Collage Generator, pozwalający stworzyć bezszwową projekcję wyświetlaną z dwóch do szesnastu projektorów równocześnie i zarządzaną za pomocą protokołu DMX wprost z konsolety (wykorzystując maksymalnie trzydzieści kanałów DMX). Odpowiednie dopasowanie wyświetlanego obrazu do rozmiarów i parametrów powierzchni ułatwia opcja Variable Edge Blending, łącząca w locie obrazy wyświetlane przez poszczególne projektory.

Nowe urządzenie Elation waży 20 kg i odznacza się bardzo kompaktowymi wymiarami, pozwalającymi użyć je nawet w niewielkich przestrzeniach.


PRODUCENT: Elation Professional - www.elationlighting.eu

DYSTRYBUTOR: SG Light - www.sglight.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Elation Professional Artiste DaVinci

Choć często mam niewątpliwy zaszczyt otrzymywać do testu urządzenia, które jeszcze nie trafiły do sklepów (zdarzały się też prototypy od zaprzyjaźnionych marek), to Artiste miał już swoją premierę jakiś czas temu. Mimo to nadal jest nowością na rynku. Mając to na uwadze, wielu z nas zastanawia się zapewne nad nową propozycją Elation, zadając sobie pytanie, czy aby na pewno nie powinna zasilić zapasów magazynowych..? Niewątpliwie należy ten produkt wziąć pod uwagę w takich rozważaniach.

Elation Professional Platinum Wash ZFX Pro

Platinum Wash ZFX Pro to ruchoma głowica LED.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)