Google Analytics
170
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Oświetlenie > Clay Paky Mythos 2
21-02-2017

Clay Paky Mythos 2 

Nowa oprawa nie jest jedynie odświeżoną wersją poprzednika. Wnosi wiele istotnych innowacji.

 

Mythos 2 marki Claypaky to najnowsza wersja zaawansowanej formy hybrydowego światła. Reflektor został oparty na lampie wyładowczej Osram Sirius HRI o mocy 440 W. Oprawa oferuje zoom mieszczący się w przedziale od 4° do 50°, co zapewnia uniwersalność zastosowań. Wiązka światła jest ostra, z doskonałymi krawędziami, od pierwszych milimetrów przedniej soczewki wzdłuż całej długości. Ruchy są płynne i szybkie.

Mythos 2 ma system mieszania kolorów CMY oraz czternaście dichroicznych filtrów, a także dwie tarcze gobo i tarcze animacji. Mythos 2 pracuje również w trybie beam, w którym to optyka pozwala uzyskać wiązkę o szerokości 2,5° z reduktorem światła. Ruchoma głowa zawiera dwa filtry CTO (3200 K i 2500 K) plus jeden filtr CTB, oferuje ruch w płaszczyźnie pan 540° i tilt z wychyleniem 244°, wspierany przez automatyczne przywrócenie pozycji (pan/tilt) po przypadkowym ruchu, niekontrolowanym przez jednostkę sterującą. Oprawa pracuje z precyzją 16 bit i obsługuje 30/34 kanały USITT DMX 512.

Producent zdecydował się na zastosowanie aluminiowej konstrukcji z plastikową obudową wykonaną z odlewu, na której znajdziemy dwa uchwyty transportowe i blokadę mechanizmu pan/tilt, przydatną podczas transportu.


PRODUCENT: Clay Paky - www.claypaky.it

DYSTRYBUTOR: Prolight - www.prolight.com.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Clay Paky Mythos

Podczas pierwszych oględzin naszą uwagę przykuje zdecydowanie zewnętrzna soczewka. Głowica jest hybrydą – stanowi połączenie spota i beama. Zakres zoomu wynosi od 4º do 50º – jest naprawdę imponujący.

Clay Paky A.leda B-Eye K20

A.leda B-Eye K20 to doskonały wash ledowy, który genialnie miesza kolory (światłowód przed soczewką zbierający światło oraz mieszający składowe RGBW), a do tego daje mocno odciętą wiązkę światła bez niepotrzebnych poświat (soczewki PC).


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)