Google Analytics
92
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > XTA 4 Series
09-10-2017

XTA 4 Series 

Procesory sygnałowe od XTA to wszechstronne urządzenia, które sprawdzą się w wielu przedsięwzięciach.

 

Seria procesorów sygnałowych od XTA korzysta z przetworników pracujących jakością 96 kHz przy rozdzielczości 24 bit. Pozwoliły one producentowi rozszerzyć pasmo do 30 kHz i osiągnąć dynamikę na poziomie 116 dB. Procesory, w zależności od modelu, wyposażone zostały w dwa lub cztery symetryczne wejścia i maksymalnie osiem zbalansowanych wyjść, co zapewnia im wszechstronność zastosowań. Od teraz możliwe stało się napędzenie czterech dwudrożnych systemów lub stworzenie konfiguracji z użyciem procesora sygnałowego DP226 wraz z dodatkowym sygnałem stereo – korzystając z jednego urządzenia, zajmującego wysokość 1U w racku. Dzięki pięciu dostępnym modelom i różnym liczbom wejść oraz wyjść procesory z serii 4 oferują nam o wiele więcej niż tylko ustalenie punktu podziału. To urządzenia, które możemy dowolnie konfigurować i tworzyć matryce routingu według własnego uznania, krosując dowolnie sygnał z wyjść do wejść lub do ich kombinacji.

 

 

Pokładowy procesor DSP oferuje nam nie tylko natywną pracę z próbkowaniem 96 kHz, ale i dwudziestoośmiopasmowy korektor graficzny wsparty ośmiopasmową, parametryczną korekcją na każdym z wejść. Natomiast na wyjściach znajdziemy dziewięciopasmowy korektor parametryczny, gdzie kolejne rzędy filtrów mogą mieć nachylenie od 6 dB do 48 dB/oktawę. Korektor parametryczny, zarówno na wejściu, jak i wyjściu, oddaje nam do dyspozycji różne rodzaje filtrów: górno-, dolno-, pasmowoprzepustowe, wycinające, eliptyczne. W każdym z nich możemy również ustalić dobroć Q i dostosować fazę sygnału z krokową regulacją co 2º. Wyjścia zostały również wyposażone w limiter chroniący głośniki oraz ogranicznik D-Max działający z wyprzedzeniem (look-ahead).


PRODUCENT: XTA - www.audiocore.co.uk

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


XTA APA4E8

Po dłuższej zabawie z APA z całą pewnością możemy stwierdzić, że jest to produkt celujący w rynek pro-audio. Jednostka proponuje właściwie bezkompromisową jakość dźwięku zarówno w kwestii przetworników AD/DA, samego DSP, jak i sekcji wzmacniaczy.

XTA DS8000

XTA DS8000 zapewnia bezkompromisową jakość dzielonych sygnałów, dając możliwość każdemu realizatorowi pracować na własnej, niezależnej instancji, tak jakby sygnał w ogóle nie został po drodze przetworzony.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)