Google Analytics
100
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > Shure Axient Digital
24-05-2017

Shure Axient Digital 

Dostępna przestrzeń radiowa podlega ciągłym zmianom – z każdym dniem robi się coraz ciaśniej i coraz mniej przewidywalnie. Utrudnienia powodują niezliczone urządzenia mobilne, nadajniki telewizyjne. W związku z zapotrzebowaniem na coraz bardziej wydajne zagospodarowanie pasma radiowego Shure zaprezentował innowacyjną technologię komunikacji bezprzewodowej.​

 

Axient Digital, stanowiący nowy flagowy system bezprzewodowy firmy Shure, bazuje na niezwykłych osiągnięciach systemów bezprzewodowych UHF-R, ULX-D i Axient, tworząc najbardziej zaawansowaną platformę na rynku, przeznaczoną do wszystkich zastosowań profesjonalnych. Prezentowane rozwiązanie oferuje szerokie pasmo przestrajania w celu strategicznego zaplanowania wykorzystania spektrum radiowego (do 184MHz,  zarówno w odbiornikach jak i w nadajnikach), jak również tryb Hi-Density pozwalający pracować na olbrzymiej liczbie kanałów równocześnie (do sześćdziesięciu trzech kanałów w pojedynczym kanale TV 8 MHz). To jednak nie wszystko. System posiada bardzo wysokiej jakości, nowy schemat modulacji, który zapewnia maksymalną stabilność sygnału i to przy najniższej na rynku latencji zaledwie 2ms (od przetwornika mikrofonowego w nadajniku do wyjścia analogowego). Pięciosegmentowy wskaźnik jakości pozwala analizować stosunek sygnału RF do szumu w czasie rzeczywistym, umożliwiając tym samym diagnozę zasięgu pracy oraz wgląd w potencjalne zakłócenia. Axient Digital oparty został antenowym systemie różnicowym True Digital Diversity i Quadversity. W pierwszym z nich, łącząc dwa niezależne sygnały RF na kanał odbiornika, za pomocą bazującego na jakości algorytmu maximal-ratiocombining, zapewniono lepszą ochronę przed zakłóceniami związanymi z wielodrożnym docieraniem sygnału z nadajników, pojawiającymi się i zanikającymi zakłóceniami RF oraz innymi anomaliami radiowymi. Drugie rozwiązanie polega na przypisaniu czterech wejść antenowych do jednego kanału odbiornika, co zapewnia jeszcze większy zasięg odbiornika oraz umożliwia stworzenie oddzielnych stref odbioru, dodając ochronę przed interferencjami wielodrożnymi oraz większą separację od tła radiowego.

 

Prezentowany system oddaje nam dwa warianty odbiorników, dwu- lub czterokanałowych,  wyposażone standardowo w redundante porty Dante (z wbudowanym, cztero portowym switch'em), które są kompatybilne z dwiema seriami nadajników: AD i ADX. Nadajniki z serii AD zapewniają wszystkie podstawowe funkcje systemu, w tym wyjątkową wydajność RF i absolutnie najwyższej klasy cyfrowy dźwięk. Natomiast nadajniki Axient Digital ADX wyposażone zostały w funkcję ShowLink, która zapewnia dwukierunkową kontrolę wszystkich parametrów nadajnika w czasie rzeczywistym z wykrywaniem i unikaniem zakłóceń z wykorzystaniem punktu dostępu AD610 Diversity ShowLink. W serii ADX znajdziemy również pierwszy mikronadajnik z wbudowaną, samoregulującą się anteną.

 

W systemie znajdziemy również rackową ładowarkę sieciową oraz moduł AXT600 Spectrum Manager do monitorowania przestrzeni radiowej w czasie rzeczywistym. Za jego pomocą inżynierowie dźwięku mogą również neutralizować interferencje RF, przełączając sygnał na częstotliwość zapasową lub programując system tak, by robił to całkowicie automatycznie.


PRODUCENT: Shure - www.shure.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

CZYTAJ TAKŻE:NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Shure Axient AD

Axient wyznacza nowe trendy w dziedzinie systemów bezprzewodowych. Jednocześnie nazwa ta została nieco odczarowana, ponieważ do tej pory seria kojarzyła się z ogromnymi kwotami, którymi nawet duże firmy mogły być przerażone. Minęło parę lat, a technologia niegdyś dostępna dla wybranych jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Shure PSM300

Jeśli jesteś muzykiem i kiedykolwiek zastanawiałeś się nad przejściem z odsłuchu podłogowego na douszny albo jesteś realizatorem monitorów i zastanawiasz się nad zaproponowaniem zestawu IEM dla zespołu, z którym współpracujesz, Shure PSM300 może być doskonałym, stosunkowo niedrogim rozwiązaniem.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)