Google Analytics
48
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > Sennheiser AMBEO VR Mic
07-07-2017

Sennheiser AMBEO VR Mic 

Czy nie czas już, by dźwięk filmów VR dorównał jakości obrazu? W ramach odpowiedzi na takie pytanie Sennheiser wprowadził na rynek absolutnie pionierski produkt: mikrofon do zastosowań w nagraniach wideo w technologii 360º.

 

W ramach odpowiedzi na takie pytanie Sennheiser wprowadził na rynek absolutnie pionierski produkt: mikrofon do zastosowań w nagraniach wideo w technologii 360º. AMBEO VR Mic jest pierwszym produktem, który Sennheiser stworzył pod wspólnym szyldem dźwięku dookólnego Ambeo. Ta marka jest zarejestrowanym znakiem handlowym Sennheiser, w ramach którego firma opracowuje produkty zarówno rejestrujące, jak i odtwarzające dźwięk 360º. To działanie wpisuje się w obecną tendencję produkcji filmowych, wykorzystującą technologię rzeczywistości wirtualnej. Sennheiser uważa, że jest to przyszłość rynku filmowego - zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego.

 

 

AMBEO VR Mic jest prostym w użyciu mikrofonem przestrzennym, składającym się z czterech specjalnie dobranych kapsuł KE 14 w układzie ostrosłupa trójkątnego. Ten układ pozwala na odbiór dźwięku w pełni sferycznego, co idealnie dopełnia obraz VR 360 stopni. Mikrofon AMBEO VR Mic pracuje z użyciem technologii Ambisonics i jest dostarczany w komplecie z aplikacją kodującą A-B, która działa jako plug-in i gładko współpracuje z oprogramowaniem postprodukcyjnym.

 

Po polskiej premierze mikrofonu AMBEO VR Mic duet producentów dźwięku SoundAround360 wraz z firmą producencką New Coming studio stworzył trzy filmy, w których skorzystał z tego rozwiązania. To doskonała okazja, by pokazać polskim producentom gier i filmów z dziedziny wirtualnej rzeczywistości, jakie są możliwości mikrofonu AMBEO. Poniższe filmy należy obejrzeć ze słuchawkami na głowie, w przeglądarce oferującej funkcję 360º (np. Chrome lub Firefox).

 

 

 


PRODUCENT: Sennheiser - www.sennheiser.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Sennheiser D1-945 Vocal Set

Firma Sennheiser zaprezentowała swój nowy cyfrowy system mikrofonów bezprzewodowych o symbolu D1, który z pewnością ułatwi życie wielu wokalistom i instrumentalistom. Jak zapewnia producent, nowe systemy to najlepsze rozwiązanie, aby w prosty i bezbolesny sposób wejść w cyfrowy świat bezprzewodowej transmisji dźwięku.

Sennheiser HD8 DJ

Firma Sennheiser wprowadziła na rynek trzy nowe modele słuchawek adresowane do DJ-ów i producentów.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)