Google Analytics
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > Martin Audio seria XE
19-05-2017

Martin Audio seria XE 

Wielu artystom przeszkadza, że gdy oddalają się od osi monitorów scenicznych, przetwarzanie nie jest już tak klarowne jak w osi. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść zastosowanie przez realizatorów głośników koaksjalnych. W ofercie Martin Audio znajdziemy interesujące rozwiązanie.

 

XE300 jest wydajnym monitorem scenicznym o kompaktowych rozmiarach. Oparty został na współosiowym, dwunastocalowym głośniku niskotonowym z driverem o średnicy 1,4 cala w technologii Coaxial Differential Dispersion. Autorskie rozwiązanie producenta umożliwia perfekcyjny odsłuch w każdym miejscu na scenie. Gdy artysta jest naprzeciw monitorów, to pokrycie w poziomie wynosi 60°, natomiast gdy oddalamy się od osi, zwęża się do 30°. Przy czym poziomy ciśnienia akustycznego oraz balans częstotliwości pozostaje bez zmian i jest klarowny w całym obszarze pokrycia. Pozwala to na swobodny ruch artysty na scenie.

Obudowa monitora wykonana została z brzozy wielowarstwowej, pokrytej farbą o twardej powłoce i wyposażonej w uchwyty transportowe. Głośnik chroniony jest perforowanym, stalowym grillem niewpływającym na akustykę. Monitor został również wyposażony u podstawy w stopki zapobiegające przypadkowemu ruchowi, jak i dodatkowe, umieszczone na bocznych krawędziach chroniące obudowę w trakcie transportu.

 

 

Monitor gra w paśmie od 67 Hz do 18 kHz, jego pokrycie w pionie to 90°, punkt podziału częstotliwości mieści się przy 1100 Hz, głośnik LF osiąga moc 350 W (AES) i 1400 W (peak), głośnik HF oferuje 80 W (AES) i 320 W (peak), a szczytowy poziom ciśnienia akustycznego to 139 dB lub 140 w trybie bi-amp.

W prezentowanej serii znajdziemy również większy monitor. XE500 wykonany został z tych samych elementów i oparty na tych samych technologiach, jednak w przeciwieństwie do XE300 gra on od 62 Hz, oparty został na piętnastocalowym głośniku LF (550 W – AES i 2200 W – peak), a szczytowy SPL to 143 dB. Pokładowy driver jest identyczny jak w mniejszym monitorze.

Nowe monitory od Martin Audio zaprojektowane zostały do współpracy z czterokanałową końcówką mocy iK42, która jest elementem zestawu. 


PRODUCENT: Martin Audio - www.martin-audio.com

DYSTRYBUTOR: Phono Media - www.phonomedia.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)