Google Analytics
54
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > MC2 seria S
01-08-2017

MC2 seria S 

W pomieszczeniach odsłuchowych i reżyserkach wymagamy najwyższej jakości dźwięku. Jeśli poszukujemy jednostek, które przetwarzają sygnał audio bez jakichkolwiek kompromisów, to powinniśmy przyjrzeć się rozwiązaniom od MC2.

 

Końcówki mocy z seria S oparte zostały na bipolarnych stopniach wyjściowych pracujących w klasie AB, które w połączeniu z analogowymi potencjometrami wzmocnienia zapewniają minimalną degradację sygnału. Na prezentowaną serię składają się dwa egzemplarze różniące się mocą wyjściową wynoszącą 475 W przy obciążeniu 8 Ω dla modelu S800 i 775 W (8 Ω) dla modelu S1400. Jeśli obciążenie będzie mniejsze, to uzyskamy większą moc wyjściową na kanał, tj. przy obciążeniu 4 Ω – 950 W dla S800 i 1500 W dla S1400, a przy 2 Ω – 1550 W (S800) i 1800 W (S1400). Wyjścia możemy również zmostkować, a to przełoży się na moc 1900 W (8 Ω) i 3100 W (4 Ω) dla modelu S800 oraz moc 3000 W (8 Ω) i 3600 W (4 Ω) dla S1400. Obydwa modele oferują ochronę przeciw przeciążeniową sygnału na wyjściu działającą na zasadzie kluczowania (side-chain). Pisząc ściślej, pokładowy ogranicznik załączy się jedynie, gdy pojawi się sygnał przekraczający ustaloną wartość, a co najważniejsze – zadziała wyłącznie na dane przesterowanie, by w ułamku sekundy zakończyć swoje działanie. Rozwiązanie to pozwoliło producentowi uzyskać krystaliczne przetwarzanie, na które nie wpływa limiter, ponieważ w trakcie normalnego zasilania głośników jest transparentny, jest bowiem poza torem audio.

Producent zastosował w końcówkach zasilacz oparty na transformatorze toroidalnym oraz inteligentne, aktywne chłodzenie załączające ciche wentylatory o niskiej prędkości obrotowej, tylko gdy wymagane jest ich działanie w celu zapobiegnięciu przegrzania elektroniki. Prezentowane końcówki, podobnie jak inne urządzenia producenta, są pięcioletnią gwarancją.


PRODUCENT: MC2 - www.mc2-audio.co.uk

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


MC2 Seria-T

MC2 oferuje aż siedem różnych wersji końcówek mocy z serii T, dzięki czemu każdy z nas dobierze jednostkę niemal szytą na miarę i w pełni spełniającą nasze oczekiwania. Tym samym nie musimy kupować wzmacniacza, który ma funkcje, z których i tak nie skorzystamy, tylko końcówkę w pełni dopasowaną, cechującą się najwyższą jakością przetwarzania i wykończenia.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)