Google Analytics
500
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > HK Audio Lucas Nano 608i
03-02-2016

HK Audio Lucas Nano 608i 

HK Audio zaprezentował nowy system PA, którym możemy sterować zdalnie.

 

HK Audio Lucas Nano 608i jest kompletnym system PA zawierającym pokładowy mikser z możliwością zdalnego sterowania z poziomu iPada. Z poziomu darmowej aplikacji Lucas Nano Remote otrzymujemy dostęp do ośmiu kanałów miksera, parametrycznej korekcji, procesora dynamiki i pogłosu, a także funkcji przesyłania audio przez Bluetooth.

 

Prezentowany system składa się z dwóch satelitów i subwoofera. W pojedynczym satelicie znajdziemy  woofer 4,5'' i jednocalową kopułkę, a w subwooferze – dziesięciocalowy głośnik niskotonowy. System może pracować w trybach mono, stereo lub 2.1, a głośniki napędzają trzy wzmacniacze pracujące w klasie D o mocy 300 W oraz 2 × 80 W. Elementy elektroniczne i głośniki zabezpieczone są m.in. przed uszkodzeniem termicznym i przeciążeniem, a podkładowy procesor DSP oferuje wielopasmowy ogranicznik.

Charakterystyka częstotliwościowa Lucas Nano 608i mieści się w zakresie od 43 Hz do 20 kHz, maksymalny poziom ciśnienia akustycznego pojedynczego satelity w trybie mono to 130 dB, a subwoofera 123 dB. Podobnie jak w Nano 600, tak i w nowym modelu zastosowano współpracujący z driverem falowód opatrzony przez producenta nazwą Multi Cell Transformer. Konstrukcyjnie przypomina on falowody stosowane w systemach line-array, a jego zadaniem jest zapewnienie spójnego pokrycia dźwiękiem obszaru mieszczącego się w 90° w poziomie, przy czym dyspersja pionowa jest asymetryczna, gdyż falowód promieniuje dźwięk do 10° w górę i do 45° w dół. Takie ukształtowanie czoła fali pomaga pozbyć się odbić od sufitu przy pojedynczym satelicie, a także zapewnia znakomitą współpracę dwóch połączonych ze sobą satelitów, pozwalając takiemu układowi uzyskać spójną dyspersję wynoszącą 90° × 60°.


PRODUCENT: HK Audio - www.hkaudio.com

DYSTRYBUTOR: Amtec - www.amtec.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


HK Audio L3 112 FA/L SUB 1500A

Ogólnie rzecz biorąc, tandem L3 112 FA/L SUB 1500 A sprawdzi się w bardzo szerokim zakresie zastosowań – oczywiście biorąc pod uwagę liczbę poszczególnych modułów – od nagłośnienia koncertu czy potańcówki, poprzez prezentacje i prelekcje, na rozmaitego rodzaju eventach kończąc. To system solidny – tak brzmieniowo, jak i konstrukcyjnie – i bardzo uniwersalny.

HK Audio Premium PR:0 12 XD

Jest to kolumna zdecydowanie wielozadaniowa, która bez najmniejszego problemu poradzi sobie zarówno w roli satelity, samodzielnego nagłośnienia czy odsłuchu scenicznego, i odpowiednio użytkowana może być najlepszym kompanem w pracy na długie lata.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)