Google Analytics
80
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > Electro Voice ELX200
20-09-2017

Electro Voice ELX200 

Electro-Voice wprowadza na rynek serię przenośnych kolumn głośnikowych ELX200 z systemem zdalnej kontroli.

 

Seria ELX200 jest najmłodszym członkiem rodziny przenośnych kolumn głośnikowych Electro-Voice i równocześnie następną generacją popularnej linii ELX. Została ona zaprojektowana w celu zapewnienia doskonałego brzmienia Electro-Voice i najlepszych w swojej klasie właściwości przy zastosowaniu wyjątkowo kompaktowej budowy. Linia składa się z modeli dwudrożnych z przetwornikami 10-, 12- oraz 15-calowymi, a także subwooferów z przetwornikami o średnicy 12 oraz 18 cali. Dostępne są wersje pasywne oraz aktywne.

Wszystkie zastosowane rozwiązania w każdym z modeli serii ELX200 znakomicie współpracują ze sobą, dzięki czemu osiągają moc z wagi ciężkiej w konstrukcjach z wagi piórkowej. Zintegrowane, niezwykle efektywne wzmacniacze mocy klasy D zapewniają wysokie i pozbawione zniekształceń poziomy ciśnienia akustycznego. Wykorzystano także przetworniki o bardzo wysokiej sprawności – wszystkie one zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Electro-Voice. Niezawodność działania systemu jest weryfikowana podczas rygorystycznych testów wytrzymałościowych, które dotyczą niestandardowych komponentów wewnętrznych, modułu wzmacniacza i DSP, obudowy oraz podzespołów mechanicznych. Testy są wykonywane w odniesieniu do parametrów znacznie przekraczających normy branżowe.

Modele pełnopasmowe ELX200 mają niskoprofilową obudowę zaprojektowaną z materiału kompozytowego w celu odpowiedniego zbalansowania niewielkiej masy, integralności strukturalnej oraz łatwości użytkowania. Sprawdzone w praktyce rozwiązanie EV z trzema uchwytami pozwala na łatwe podnoszenie i umieszczanie na tyczkach w przypadku aplikacji mobilnych, a obecność punktów podwieszania sprawia, że wykonywanie instalacji stałych jest proste i bezpieczne. Subwoofery ELX200 zapewniają potężną moc w zakresie niskich częstotliwości przy niezwykle kompaktowej formie. Wszystko jest umieszczone w zoptymalizowanych obudowach zrobionych z drewna i pokrytych poliuretanową warstwą ochronną.

Uniwersalność zastosowań i przyjazny użytkownikowi charakter modeli ELX200 są zapewnion także dzięki nowej aplikacji Bluetooth®* QuickSmartMobile, która pozwala na równoczesną bezprzewodową konfigurację, kontrolę oraz monitorowanie maksymalnie sześciu systemów ELX200. Dzięki tej aplikacji możemy w czasie rzeczywistym zmieniać ustawienia stojąc przed systemem, a tym samym zawsze uzyskiwać właściwą moc i wyjątkową jakość dźwięku EV w przypadku każdej aplikacji.

Unikatowym rozwiązaniem, właściwym tylko dla produktów EV, jest konstrukcja falowodu SST (Signal Synchronized Transducers) łącząca kompaktowe wymiary z wyjątkowo precyzyjnym i spójnym obszarem pokrycia dźwiękiem. Inną wyjątkową cechą jest układ QuickSmartDSP, który zapewnia łatwe skonfigurowanie systemu za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu użytkownika składającego się z jednego wielofunkcyjnego pokrętła oraz wyświetlacza ciekłokrystalicznego.

 

 

Electro-Voice od roku 1927 jest liderem w branży profesjonalnego audio. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją światowej klasy mikrofonów, cyfrowych procesorów sygnałowych, wzmacniaczy oraz kolumn głośnikowych, które znajdują zastosowanie w broadcastingu, stacjonarnych oraz koncertowych instalacjach nagłośnieniowych, a także są oferowane w sprzedaży hurtowej i detalicznej.

 


PRODUCENT: Electro-Voice - www.electrovoice.com

DYSTRYBUTOR: Audio Plus - www.audioplus.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Electro-Voice seria ND

Nowe mikrofony ND marki Electro-Voice to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą mieć wysokiej jakości, naturalnie brzmiący zestaw mikrofonów dynamicznych. Rewelacyjne rozwiązania w zakresie montażu mikrofonów, bardzo dobre wykonanie i odporność na ciężkie warunki pracy na scenie to ogromne plusy.

Electro-Voice ETX-35P i ETX-18SP

Nowa seria mobilnych zestawów głośnikowych ze znaczkiem EV plasuje się powyżej tańszych serii LiveX i ZLX. Producent reklamuje ją jako połączenie innowacji z osiemdziesięciopięcioletnim doświadczeniem firmy, z czym trudno się nie zgodzić. Co więcej, na tabliczkach z tyłu możemy przeczytać „Made in USA”, co w obecnych czasach jest już rzadkością.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)