Google Analytics
417
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Nagłośnienie > Adamson S10 i S199
01-06-2015

Adamson S10 i S199Firma Adamson zaprezentowała dwa nowe moduły systemu liniowego, które tworzą serię S.

 

S10 to dwudrożna kolumna składająca się z dwóch dziesięciocalowych głośników niskotonowych (2 × 16 Ohm) z magnesem neodymowym wyposażonych w membranę z kevlaru oraz czterocalowego drivera ciśnieniowego (8 Ohm) z półtoracalowym wylotem. Charakterystyka częstotliwościowa modułu mieści się w zakresie od 70 Hz do 18 kHz, maksymalny poziom ciśnienia akustycznego to 140 dB, a kąt dyspersji wynosi 110° w poziomie i 10° w pionie. Sygnał audio możemy wprowadzić przy pomocy dwóch złączy speakon NL8, a obudowa wykonana została ze sklejki brzozowej (morskiej) wzmocnionej nierdzewną stalą lotniczą i aluminium.

 

Wraz z premierą prezentowanego modułu na rynku pojawił się subwoofer oznaczony symbolem S119. Oferuje głośnik niskotonowy (ND19) z membraną z kevlaru o średnicy 19'' z pięciocalową cewką i neodymowy magnez wykonany zgodnie z technologią Adamson Advanced Cone Architecture. Charakterystyka częstotliwościowa S119 mieści się w zakresie od 30 Hz do 80 Hz, SPL wynosi 138 dB, a nominalna impedancja woofera to 5 Ohm. Obudowa subwoofera została wykonana ze sklejki brzozowej, której konstrukcję producent wzmocnił nierdzewną stalą lotniczą i aluminium, podobnie jak w module S10. Z tyłu obudowy znajdziemy również złącze speakon NL8, którym wprowadzimy sygnał audio z końcówki mocy.

 

Na stronie producenta znajdziemy presety konfiguracyjne dla S10 i S119 kompatybilne z oprogramowaniem Lake Controller.


PRODUCENT: Adamson - www.adamsonsystems.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Adamson M15

Jakość generowanego przez M15 dźwięku jest co najmniej bardzo dobra, jeśli nie powiedzieć, że znacząco odbiega od innych konstrukcji tego typu, oczywiście na plus. Przede wszystkim wyjątkowo wyrównana odpowiedź amplitudowa i brak tendencji do generowania buczących częstotliwości, są wyjątkowymi atutami tej konstrukcji.

Adamson Point 8

Kolumny oferują bardzo jasne i przejrzyste górne pasmo, przy mocy szczytowej na poziomie 1200 W. Ponadto jest to sprzęt porządnie skonstruowany i dość uniwersalny. Niezależnie, czy kolumny będą używane jako element instalacji, czy też jako odsłuchy typu wedge lub cześć systemu nagłośnieniowego, jestem pewien, że w każdym zadaniu poradzą sobie znakomicie.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)