PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (11/2017)

archiwum
poprzedni

Największe trasy koncertowe to projekty imponujące pod wieloma względami. Podczas ich produkcji wykorzystuje się najlepsze rozwiązania techniczne i dba o każdy najmniejszy element tej niezwykle złożonej układanki. Doskonałym tego przykładem jest najnowsza trasa koncertowa grupy Coldplay „A Head Full of Dreams”, w której to przypadku nie mogło być mowy o półśrodkach i zdecydowano się wyłącznie na bezkompromisowe rozwiązania.

W celu zapewnienia pełnej powtarzalności każdego z koncertów ekipa Coldplay podróżuje z własnym systemem nagłośnieniowym, którego sercem jest imponujący control rig. Jak powiedział nam przed warszawskim koncertem Tony Smith, szef techniki w Coldplay, kluczem do realizacji koncertów Coldplay jest świetne przygotowanie całego systemu i wszystkich jego elementów. Koncerty grupy to prawdziwy produkcyjny top i niezwykle doznanie artystyczne, o czym mieli okazję przekonać się polscy fani zgromadzeni na PGE Narodowym.

Redaktor Naczelny
Marcin Ziniak

Testy w numerze (11/2017)

HK Audio L3 112 FA/L SUB 1500A

Ogólnie rzecz biorąc, tandem L3 112 FA/L SUB 1500 A sprawdzi się w bardzo szerokim zakresie zastosowań – oczywiście biorąc pod uwagę liczbę poszczególnych modułów – od nagłośnienia koncertu czy potańcówki, poprzez prezentacje i prelekcje, na rozmaitego rodzaju eventach kończąc. To system solidny – tak brzmieniowo, jak i konstrukcyjnie – i bardzo uniwersalny.

Adamson M15

Jakość generowanego przez M15 dźwięku jest co najmniej bardzo dobra, jeśli nie powiedzieć, że znacząco odbiega od innych konstrukcji tego typu, oczywiście na plus. Przede wszystkim wyjątkowo wyrównana odpowiedź amplitudowa i brak tendencji do generowania buczących częstotliwości, są wyjątkowymi atutami tej konstrukcji.

Elation Professional Artiste DaVinci

Choć często mam niewątpliwy zaszczyt otrzymywać do testu urządzenia, które jeszcze nie trafiły do sklepów (zdarzały się też prototypy od zaprzyjaźnionych marek), to Artiste miał już swoją premierę jakiś czas temu. Mimo to nadal jest nowością na rynku. Mając to na uwadze, wielu z nas zastanawia się zapewne nad nową propozycją Elation, zadając sobie pytanie, czy aby na pewno nie powinna zasilić zapasów magazynowych..? Niewątpliwie należy ten produkt wziąć pod uwagę w takich rozważaniach.

Martin Thrill Mini Profile

Martin Thrill – Mini Profile to mała, lekka i szybka głowa typu spot o stałym kącie świecenia wynoszącym 14°. Jest to najtańszy i najprostszy model firmowany przez Martina. Przeznaczono go dla osób, które być może organizują mniejsze eventy, ale cenią sobie jakość.