PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)

W  NUMERZE (1/2017)

archiwum
kolejny
poprzedni

Publiczność jest coraz bardziej wymagająca. Podczas koncertu audytorium chce już nie tylko słuchać – oczekuje również wrażeń innego rodzaju. Chce zobaczyć coś nowego, zaskakującego. Najnowsza trasa koncertowa zespołu Twenty Øne Piløts zrealizowana została właśnie z taką myślą. Zapewnili to twórcy i realizatorzy oświetlenia – Daniel Slezinger i Tyler Shapard. Tyler opowiedział nam o wykorzystanym sprzęcie oraz koncepcji projektu całego oświetlenia. Takie show u niejednego z fanów wywoła z pewnością efekt WOW!

Nie inaczej było podczas trasy koncertowej „Electronica” Jean-Michela Jarre’a. Ten artysta już od wielu lat znany jest z efektów wizualnych realizowanych przy użyciu najnowszych technologii. Jest zawsze osobiście zaangażowany w proces całej produkcji. Spotkaliśmy się z ekipą realizacyjną, aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystanych środków technicznych. Takie koncerty to widowisko – uczta nie tylko dla uszu, ale i oczu.

Redaktor Naczelny
Dariusz Grzyb

Testy w numerze (1/2017)

Avid S3L-X

Testowany system, choć wygląda niepozornie, oferuje możliwości pełnowymiarowej konsolety. Dla osób podchodzących do S3L-a po raz pierwszy nawiązanie z nim przyjaźni wymaga nieco bliższego zapoznania, niemniej czas poświęcony na tę znajomość zostanie zrekompensowany z nawiązką.

RME MADIface Pro

Testowany interfejs firmy RME zrobił na mnie ogromnie wrażenie. Nie jest to sprzęt tani ani łatwy w obsłudze, jednak możliwości, jakie zamknięte są w tej małej, schludnej i wytrzymałej obudowie, są ogromne.

Saggiter Quiver

Ten sterownik, ze względu na swoją cenę, jest dość atrakcyjnym produktem. Nie jest to wing z softwarem na PC, lecz samodzielna, w pełni funkcjonalna konsoleta. Menu jest dosyć logiczne i wprawny realizator nawet przy pierwszym starciu raczej nie będzie musiał korzystać z instrukcji obsługi.

ZOOM U-44

Interfejs Zoom U-44, mimo małych rozmiarów oraz stosunkowo niskiej ceny, okazał się bardzo uniwersalnym urządzeniem, które pozwala nagrywać w wysokiej jakości (przy odpowiednim ustawieniu mikrofonów i akustyce).