Google Analytics
69
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Multimedia > Sony VPL
13-11-2015

Sony VPLFirma Sony powiększa ofertę o pięć profesjonalnych projektorów. Zapewniają one wysoką jakość obrazu, dużą jasność i wysoką uniwersalność zastosowań.

Projektory VPL-EX315 i VPL-EW315 mają jasność 3800 lumenów, a VPL-EX345, VPL-EW345 i VPL-EW348 — 4200 lumenów. Wszystkie oparte zostały na technologii 3LCD i panelach BrightEra o średnicy 0,75" w modelach o rozdzielczości WXGA oraz 0,63" w modelach XGA, dzięki czemu cechują się naturalną barwą nawet w oświetlonych pomieszczeniach.

Nowe projektory, podobnie jak poprzednie produkty Sony z tej grupy, wyróżniają się uniwersalnością w trakcie instalacji, a ułatwieniem ich konserwacji jest sposób dostępu do lampy — od tyłu obudowy. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze około 4 kg urządzenia są wyjątkowo łatwe do transportowania.

Model VPL-EW348 wyposażony został w dwa porty HDMI i w łącze HDBaseT, ułatwiające podłączenie sprzętu i obniżające ogólne koszty instalacji. Łącze umożliwia transmisję sygnałów wideo, audio, sterujących i IP przez jedną skrętkę czteroparową na odległość do 100 m. Użycie mniejszej liczby kabli przekłada się bezpośrednio na mniejsze zapotrzebowanie na wzmacniacze i odbiorniki sygnału oraz zmniejsza liczbę potencjalnych punktów, w których może nastąpić awaria.

Pozostałe modele wyposażone zostały w dwa porty HDMI, do których możemy podłączyć źródła sygnału audio-wideo.

Nowe projektory zaprojektowano tak, by wydłużyć okres eksploatacji lampy, obniżyć całkowity koszt użytkowania i zapewnić maksymalną energooszczędność. Lampa projektora może działać nawet około 10 000 godzin, w zależności od wybranego trybu pracy. Wśród energooszczędnych rozwiązań chcielibyśmy wymienić funkcję automatycznego zmniejszania jasności lampy. Umożliwia inteligentne wykrywanie statycznego obrazu i zmniejszanie jasności lampy do określonego poziomu po upływie wybranego przez użytkownika czasie.

Dzięki możliwościom konfiguracji przez sieć i funkcjom zdalnego sterowania możemy projektory obsługiwać za pomocą tabletu lub smartfona. Każdy model jest wyposażony jest w głośnik o mocy 16 W. Głośność projektorów mieści się w zakresie od 29 do 35 dB, a identyfikację podłączonych urządzeń ułatwia funkcja nadawania indywidualnych nazw wejściom.

Nowe modele na półki sklepowe trafią w październiku 2015 roku (VPL-EX315 i VPL-EX345 (XGA)), w listopadzie 2015 roku (VPL-EW315 i VPL-EW345 (WXGA)) oraz w styczniu 2016 roku (VPL-EW348 (WXGA z HDBaseT)).


PRODUCENT: Sony - pro.sony.com

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Sony UWP-D

Zestaw bezprzewodowy Sony UWP-D12 jest przeznaczony do współpracy cyfrowymi lustrzankami oraz kamerami przenośnymi.

Sony DWZ-M50

Sony DWZ-M50 jest cyfrowym zestawem bezprzewodowym dla wokalistów, zoptymalizowanym pod kątem koncertów muzyków i zespołów. Przede wszystkim należy pochwalić producenta za dobre brzmienie oraz wysoką jakość transmisji.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)