Google Analytics
98
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Multimedia > Sony VPL-VW5000ES
27-10-2015

Sony VPL-VW5000ESSony w pierwszym kwartale 2016 wprowadzi na rynek najbardziej zaawansowany na świecie projektor.

Firma Sony zapowiedziała projektor 4K SXRD VPL-VW5000ES z laserowym źródłem światła o jasności wynoszącej 5000 lumenów. Nowy, referencyjny model Sony to pierwszy projektor przeznaczony specjalnie do największych i najlepiej wyposażonych domowych pomieszczeń kinowych. Dzięki laserowemu źródłu światła wyświetlany obraz o rozdzielczości 4K ma imponującą jasność. Urządzenie jest zgodne z materiałami o dużym zakresie dynamicznym (High Dynamic Range — HDR), emuluje barwy z nowej przestrzeni BT.2020 i reprodukuje pełną przestrzeń barw DCI.

Projektor VPL-VW5000ES reprodukuje pełny zakres barw z przestrzeni DCI-P3. Dostępne w urządzeniu profesjonalne narzędzia do kalibracji umożliwią nam wybór emulacji przestrzeni barw BT.2020 i uzyskanie w ten sposób zgodności z przyszłymi formatami materiałów wideo. Dzięki dużej jasności, nieskończenie wysokiemu kontrastowi dynamicznemu i najnowszym technikom przetwarzania sygnału projektor VPL-VW5000ES jest również zgodny z materiałami HDR, przez co zapewnia szerszy zakres barw i kontrastu niż jakiekolwiek wcześniejsze urządzenie producenta.

Opracowana przez Sony funkcja Advanced Motionflow oraz bardzo duża szybkość reagowania paneli przeciwdziałają zamazywaniu się obrazu i obniżaniu jego jasności przy oglądaniu szybkich akcji, z którymi mamy do czynienia w programach sportowych.

Wejście HDMI nowego modelu zapewnia nie tylko obsługę materiałów HDR i przestrzeni barw BT.2020, lecz również najnowszego systemu ochrony przed kopiowaniem HDCP 2.2. Bardzo duża przepustowość tego łącza umożliwia transmisję sygnału 4K przy 60 kl/s z ośmiobitowym kolorem YCbCr 4:4:4 lub dwunastobitowym YCbCr 4:2:2. Oznacza to, że projektor VPL-VW5000ES jest przygotowany do obsługi nie tylko obecnych, ale i nowo opracowywanych formatów materiałów wideo.

Podczas pracy urządzenie może być pochylone pod kątem do 30°. Ułatwia to jego instalację w ograniczonej przestrzeni, w której do wyświetlenia obrazu na dużym ekranie używa się luster — na przykład przy projekcji tylnej. Dzięki nowemu systemowi chłodzenia cieczą i cichej pracy projektor nie przeszkadza w słuchaniu dźwięku, nawet jeśli znajduje się blisko widzów. Urządzenie jest dostarczane w zestawie z obiektywem wyposażonym w system elektrycznej regulacji współczynnika projekcji zakresie od 1,27:1 do 2,73:1 i zmieniania osi obiektywu w zakresie ±80% w pionie oraz ±31% w poziomie.

Do zalet laserowego źródła światła użytego w modelu VPL-VW5000ES należy duża szybkość jego włączania i wyłączania, bez czekania na wystygnięcie projektora. W praktyce oznacza to, że urządzenie można natychmiast włączyć z powrotem i wznowić oglądanie. Samo źródło światła cechuje się dużą trwałością. Jego jasność zmniejsza się liniowo, co ogranicza ryzyko przebarwień, które doskwierają projektorom z tradycyjną lampą. Gdyby jednak doszło do zmiany kolorystyki, wbudowana funkcja ponownej kalibracji pozwala skontrolować i skorygować odchyłkę od początkowego stanu fabrycznego.


PRODUCENT: Sony - pro.sony.com

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Sony UWP-D

Zestaw bezprzewodowy Sony UWP-D12 jest przeznaczony do współpracy cyfrowymi lustrzankami oraz kamerami przenośnymi.

Sony DWZ-M50

Sony DWZ-M50 jest cyfrowym zestawem bezprzewodowym dla wokalistów, zoptymalizowanym pod kątem koncertów muzyków i zespołów. Przede wszystkim należy pochwalić producenta za dobre brzmienie oraz wysoką jakość transmisji.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)