Google Analytics
130
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Multimedia > Klotz EXT1K12SD
14-08-2015

Klotz EXT1K12SDNie jest tajemnicą, że wielkość transmitowanych danych wideo podczas eventów stale rośnie, głównie za sprawą wysokiej rozdzielczości i komunikatów kontrolnych. Problemem zaczyna być natomiast liczba wymaganych kabli. Firma Klotz zaprezentowała swój sposób na rozwiązanie zaistniałej sytuacji.

 

 

Prezentowany rozgałęźnik EXT1K12SD jest rozwiązaniem pozwalającym zmniejszyć liczbę kabli wideo wymaganych podczas eventów. Oferuje możliwość odebrania trzech niezależnych sygnałów w standardzie DVI i dwóch typu Ethernet transmitowanych w jednym przewodniku elektrycznym. Pisząc ściślej, to dostarczony światłowodem sygnał możemy wyprowadzić na zewnątrz w postaci trzech niezależnych strumieni wideo; do trzech różnych monitorów, równolegle transmitując komunikaty sterujące.

Urządzenie wyposażone zostało w wejście SmartBeam QUAD przeznaczone do wprowadzenia sygnału multimedialnego oraz wejście powerCON służące do podłączenia zasilania. Wyjścia DVI i RJ45 oraz wejście SmartBeam producent umieścił z przodu obudowy, dzięki czemu po zamontowaniu EXT1K12SD w skrzyni rack unikniemy kłopotów związanych z dostępem do gniazd.

Wykorzystując wielomodowe włókna OM2e, możliwym staje się przesyłanie sygnału DVI 1.0 kodowego w standardzie HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) na odległość 250 m przy rozdzielczości maksymalnej wynoszącej 1080p (Full HD) lub 1920 × 1200 (WUXGA). Do tego dane wideo przesyłane z wykorzystaniem technologii TMDS (Transition Minimized Differential Signaling), jak i struktura danych EDID (Extended Display Identification Data) pozostają bez zmian i są przekazywane w całości.

Konwerter odpowiedzialny za konwersję sygnałów przesyłanych w technologii Ethernet przez światłowód jest kompatybilny z następującymi standardami: EEE802.3 10Base-T, IEEE802.3U 100Base-TX/FX, IEEE802.3Z 1000Base-T oraz wspiera QoS, VoIP i protokół Dante. Rozgałęźnik oferuje nam pełny i połowiczny dupleks oraz obsługuje kable sieciowe skrosowane i proste (MDI-MDIX).


PRODUCENT: Klotz - www.klotz-ais.com

DYSTRYBUTOR: Audio Plus - www.audioplus.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)