Google Analytics
44
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej
07-04-2016

Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej 

Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej to nowoczesny obiekt mogący pomieścić ponad trzy tysiące widzów. Powierzchnia areny sportowej (1900 m2) pozwala na jednoczesne rozłożenie trzech boisk do siatkówki. W 2015 roku obiekt poddano modernizacji, w wyniku której wymieniono dotychczasowy system nagłośnienia oraz dźwiękowy system ostrzegawczy.

 

Nowy system nagłośnienia hali Centrum to system wielofunkcyjny, w którym priorytet pełni Dźwiękowy System Ostrzegawczy (DSO). Oprócz głównej funkcji, mającej na celu sprawną ewakuację w przypadku zagrożenia, na co dzień nagłośnienie służy do obsługi imprez sportowych oraz występów scenicznych.

Głównym punktem systemu jest centrala APS-Aprosys, produkcji szwajcarskiej firmy g+m elektronik; zainstalowano ją w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. W jej skład wchodzą między innymi: jeden wzmacniacz BO-CD-250EV, osiem wzmacniaczy BO-CD-250-2EV, dziewięć wzmacniaczy BO-CD-500EV, dwa wzmacniacze BO-CD-150EV oraz moduły APS dopasowane do potrzeb ewakuacyjnych obiektu.

 

 

W szafie teletechnicznej zainstalowano matrycę Dynacord P64 wyposażoną w wejścia AES/EBU. Jej zadaniem jest podział sygnału jego przygotowanie w procesorze DSP i transmisja do wzmacniaczy mocy. Komunikacja między źródłem sygnału zlokalizowanym na stanowisku komentatora a matrycą zainstalowaną w amplifikatorni DSO odbywa się w pełni cyfrowo za pośrednictwem światłowodu FiberPlex z wyjściami AES/EBU. Cały system pracuje w sieci IRIS-Net, co umożliwia stałą kontrolę i monitorowanie stanu wszystkich urządzeń.

 

Nagłośnienie hali – część komercyjna

Nagłośnienie komercyjne Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum bazuje na dwudziestu zestawach głośnikowych Community R2: jedenastu egzemplarzach R2-94TZ-EN, sześciu R2-77TZ-EN oraz trzech R2-52TZ-EN. Community R2 charakteryzują się wysokim współczynnikiem kierunkowości (Q>37), który odgrywa decydującą rolę w zakresie zrozumiałości mowy w trudnych warunkach akustycznych, jakie mogą panować na hali sportowej.

 

 

Aby wzmocnić sygnał, w zakresie niskich częstotliwości powyższe zestawienie uzupełniono o cztery zestawy niskotonowe Community IS6-215W, które są napędzane przez cztery końcówki mocy Dynacord DSA 8212 wyposażone w moduły RCM 810. Dogłośnienie służy wyłącznie celom komercyjnym i jest wyłączane podczas aktywacji systemu DSO.

 

 

Nagłośnienie na bazie DSO

W skład Dźwiękowego Systemu Nagłośnienia wchodzą następujące zestawy głośnikowe:

  • 163 głośników sufitowych – DNH Ves 561 T
  • 18 głośników ściennych – DNH Safe 561 T
  • 8 projektorów dźwięku – Bosch LBC3432
  • 14 zestawów tubowych – Bosch LBC3482
  • 6 kolumn głośnikowych – Bosch LBC3201

 

Na co dzień Dźwiękowy System Ostrzegawczy służy jako system wspomagający i jest wykorzystywany do celów komercyjnych: obsługi imprez oraz zawodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu sygnał komercyjny może docierać nie tylko na halę sportową, ale również do korytarzy, parkingu podziemnego oraz pozostałej infrastruktury objętej DSO. W przypadku zagrożenia DSO ma pełen priorytet – wszelkie sygnały komercyjne są automatycznie wyciszane, a pierwszeństwo otrzymują komunikaty ewakuacyjne oraz sygnał z mikrofonu strażaka.

 

 

Projekt systemu nagłośnienia oraz dźwiękowego systemu ostrzegawczego na Hali Widowiskowo Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej zrealizowała Firma Producencka Gorycki & Sznyterman SJ. Instalację systemu zrealizowała firma Nexus Nowe Technologie SA.


PRODUCENT: Dynacord - www.dynacord.com

DYSTRYBUTOR: Tommex - www.tommex.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE INSTALACJE

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Dynacord L3600FD

L3600FD to kawał przyzwoitego, porządnego sprzętu. Wzmacniacz jest naprawdę solidnie i schludnie zmontowany, wewnątrz panuje wzorowy porządek, a wykończenie i działanie całości nie pozostawia nic do życzenia.

Dynacord PM 502

PM 502 to najnowszy i zarazem najmniejszy powermikser w ofercie Dynacorda. Jak zapewnia producent, jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym do stałych instalacji nagłośnieniowych w klubach, salach konferencyjnych, aulach uczelnianych, hotelach, barach czy też kościołach.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)