Google Analytics
6
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Instalacje > Electro-Voice EVC
08-02-2018

Electro-Voice EVC 

Podczas rozpoczętych 6 lutego 2018 roku targów technologii instalacyjnych ISE w Amsterdamie marka Electro-Voice przedstawiła nową serię głośników instalacyjnych. Dzięki serii EVC znakomita jakość audio dla małych i średnich aplikacji jest bardziej przystępna cenowo niż dotychczas. Ta niezawodna w działaniu linia rozszerza ofertę rodziny kolumn głośnikowych EV-Innovation, która jest dedykowana do użycia w instalacyjnych systemach nagłośnieniowych.

 

Rodzina Electro-Voice EV-Innovation jest najbardziej kompleksową ofertą rozwiązań dedykowanych instalacyjnym systemom nagłośnieniowym. Nowe modele EVC są akustycznie i estetycznie zgodne ze wszystkimi istniejącymi seriami, wchodzącymi w skład rodziny EV-Innovation, włączając w to modele kolumn z bezpośrednim montażem głośników (EVF, EVU), z głośnikami sprzężonymi z tubami (EVH) oraz modelami line-array (EVA). EVC to kompaktowe i atrakcyjne cenowo modele z bezpośrednim montażem głośników, które posiadają szereg uniwersalnych opcji i oferują bezkompromisową jakość audio, w odróżnieniu od innych produktów podobnej wielkości.

 

 

EVC wychodzi naprzeciw potrzebom w zakresie dwudrożnych kolumn głośnikowych posiadających właściwości odpowiednie dla systemów instalacyjnych, przy wyraźnie niższej cenie niż modeli EVF. Seria EVC została zaprojektowana do zapewnienia wszechstronnej wydajności pracy w swojej kategorii, ze wszystkimi formatami oraz właściwościami, jakich oczekują instalatorzy systemów. Atrakcyjna cena pozwala na skalowanie systemów według budżetu lub wielkości obiektu. Właściwości działania tych modeli można jeszcze poszerzyć dzięki zoptymalizowanym ustawieniom we wzmacniaczach marki Dynacord, która jest spokrewniona z EV.

 

 

Wchodzący w skład serii EVC model Variable Intensity (VI) wyróżnia się niskoprofilową obudową, która swobodnie mieści się w zagłębieniach sufitu oraz narożnikach. Został on przygotowany do pokrycia dźwiękiem prostokątnych obszarów, takich jak sale wykładowe czy bramki portów lotniczych, z minimalnym zróżnicowaniem poziomu dźwięku w układzie przód-tył.

 

 

Charakteryzuje się on innowacyjną dwudrożną konstrukcją, gdzie kąty montażu woofera oraz skierowanego w dół asymetrycznego falowodu współdziałają ze sobą, zapewniając równe pokrycie dokładnie zdefiniowanego prostokątnego obszaru widowni z jednej tylko kolumny głośnikowej. Zaletą konfiguracji VI jest znacznie mniejsza różnica w poziomie głośności między przednią a tylną częścią widowni, w porównaniu do typowego rozwiązania ze źródłem punktowym. Wymiary obszaru pokrycia dźwiękiem są określane przez wysokość montażu oraz kąt pochylenia kolumny głośnikowej. Wykorzystano tu udoskonalone przetworniki oraz całkowicie nowe falowody – każdy z nich został zaprojektowany z użyciem najnowszych narzędzi do modelowania akustycznego oraz Multiphysics. Zmiany są na tyle istotne, że EVC-VI będzie mógł służyć jako imponujący system muzyczny, a także pełnić drugą rolę systemu głosowego o naturalnym i wyraźnym brzmieniu.

 

 

Seria EVC oferuje rozwiązania dla małych i średnich obiektów, w których obszar pokrycia dźwiękiem, właściwości akustyczne oraz estetyka są kluczowymi kryteriami. Linia składa się z pięciu podstawowych modeli – czterech dwudrożnych kompaktowych modeli szerokopasmowych oraz uzupełniającego je subwoofera. Dostępnych jest wiele różnych akcesoriów montażowych.


PRODUCENT: Electro-Voice - www.electrovoice.com

DYSTRYBUTOR: Audio Plus - www.audioplus.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE INSTALACJE

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Electro-Voice seria ND

Nowe mikrofony ND marki Electro-Voice to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą mieć wysokiej jakości, naturalnie brzmiący zestaw mikrofonów dynamicznych. Rewelacyjne rozwiązania w zakresie montażu mikrofonów, bardzo dobre wykonanie i odporność na ciężkie warunki pracy na scenie to ogromne plusy.

Electro-Voice ETX-35P i ETX-18SP

Nowa seria mobilnych zestawów głośnikowych ze znaczkiem EV plasuje się powyżej tańszych serii LiveX i ZLX. Producent reklamuje ją jako połączenie innowacji z osiemdziesięciopięcioletnim doświadczeniem firmy, z czym trudno się nie zgodzić. Co więcej, na tabliczkach z tyłu możemy przeczytać „Made in USA”, co w obecnych czasach jest już rzadkością.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)