Google Analytics
76
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Instalacje > Dynacord i Community w Zatoce Sportu
02-11-2017

Dynacord i Community w Zatoce Sportu 

18 września 2017 odbyło się otwarcie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. To wyjątkowy obiekt, którego sercem jest pierwszy w Łodzi kryty basen 50 metrowy.

 


Pływalnia składa się z dwóch basenów: 50 metrowego oraz 25 metrowego. Głębokość dłuższego na całej długości wynosi 2,5 metra, a jego niecka została wyposażona w specjalny, ruchomy pomost, który może dzielić basen na dowolne wymiary. Ta funkcja umożliwia dopasowanie wymiarów niecki do boiska waterpolo. Największą zaletą krótszego basenu jest regulowane dno. W zależności od potrzeb, może być ono ustawione na poziomie od 0 aż do 5 metrów głębokości. Dodatkowo nad taflą wody ustawiono skocznię basenową.

 

 

Dźwiękowy System Ostrzegawczy – System Nagłośnienia Komercyjnego

Specyfika obiektu jakim jest pływalnia, wymagała zastosowania urządzeń, które poradzą sobie z wszechobecną wilgocią oraz trudnymi warunkami akustycznymi. Aby spełnić wymogi związane z charakterystyką obiektu, zdecydowano się na zainstalowanie zestawów głośnikowych amerykańskiego producenta Community.

 

23 szt. – Community R2-94Z-EN (skierowane na trybuny hali basenowej, która może pomieścić 1700 widzów)
5 szt. – Community R1-66Z-EN (skierowane w stronę niecek basenowych)

 

Punktem centralnym systemu jest pomieszczenie realizatora, gdzie zlokalizowano konsoletę Dynacord CMS 1000-3, cyfrowy procesor głośnikowy Community DSPEC 226, monitory odsłuchowe Genelec, cyfrowy eliminator sprzężeń Bosch LBB 1968/00 oraz zestaw przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser.

 

System nagłośnienia komercyjnego zasilają wzmacniacze mocy BO-CD, szwajcarskiego producenta g+m elektronik. Poza strefą basenów na obiekcie zainstalowano 587 głośników sufitowych i 115 głośników ściennych, które w ramach kilkunastu stref obejmujących korytarze, halle, toalety, szatnie oraz pomieszczenia techniczne, umożliwiają sprawną ewakuację osób przebywających na terenie obiektu w przypadku zagrożenia.

 

Na co dzień DSO może służyć do wysyłania komunikatów oraz sygnałów muzycznych bezpośrednio z pomieszczenia komentatora. Oczywiście w przypadku zagrożenia komercyjne sygnały automatycznie są wyciszane, a pełen priorytet otrzymuje sygnał DSO.

 

 

System Nagłośnienia Podwodnego

Obiekt wyposażono również w mobilny system nagłośnienia podwodnego, który umożliwia przeprowadzanie treningów pływania synchronicznego oraz stanowi ciekawy dodatek do zajęć z aqua-fitnessu. W skład systemu wchodzi wodoodporny rack wyposażony w odtwarzacz Tascam CD-200SB, wzmacniacz mocy Inter-M PMU-240N oraz specjalistyczny głośnik DNH Aqua-30, który na czas zajęć jest zanurzany w basenowej niecce.

 


Zdjęcia dzięki uprzejmości Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”​

 

Projekty systemów nagłośnienia oraz dostawę urządzeń dla Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” w Łodzi zrealizowała firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.


PRODUCENT: Dynacord - www.dynacord.com

DYSTRYBUTOR: Tommex - www.tommex.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE INSTALACJE

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Dynacord L3600FD

L3600FD to kawał przyzwoitego, porządnego sprzętu. Wzmacniacz jest naprawdę solidnie i schludnie zmontowany, wewnątrz panuje wzorowy porządek, a wykończenie i działanie całości nie pozostawia nic do życzenia.

Dynacord PM 502

PM 502 to najnowszy i zarazem najmniejszy powermikser w ofercie Dynacorda. Jak zapewnia producent, jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym do stałych instalacji nagłośnieniowych w klubach, salach konferencyjnych, aulach uczelnianych, hotelach, barach czy też kościołach.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)