Google Analytics
124
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
DJ & Producent > Proel EIKON
26-08-2015

Proel EIKONFirma Proel rozszerzyła ofertę o nowe monitory odsłuchowe i subwoofer je wspierający.

 

 

Monitory bliskiego pola z serii Eikon zostały zaprojektowane przez zespół Proel R&D. Dobrał on odpowiednio przetworniki oraz zaprojektował falowód tak, aby wspólnie jak najwierniej odtwarzały one materiał audio w dostępnym paśmie. Wyposażone zostały w niezależne wzmacniacze pracujące w klasie AB dla każdego głośnika: 15 + 30 W dla Eikon5, 20 + 50 W dla Eikon6 i 20 + 70 W dla Eikon8. Zawierają także ogranicznik szczytów chroniący je przed uszkodzeniem, gdy za bardzo wysterujemy sygnał. Wprowadzona na rynek seria składa się z trzech monitorów o średnicy membrany niskotonowej wynoszącej 5, 6 lub 8'' oraz subwoofera wyposażonego w dziesięciocalowy głośnik niskotonowy. Producent w monitorach Eikon6 i Eikon8 zastosował jednocalową, jedwabną kopułkę, a w modelu Eikon5 zdecydował się na kopułkę o średnicy 0,75'', również z jedwabiu. Głośniki niskotonowe, niezależnie od modelu, wykonane zostały z kompozytu włókna szklanego. Najmniejszy z odsłuchów pozwala nam na zejście do 55 Hz, średni do 50 Hz, a największy do 45 Hz, a maksymalny poziom ciśnienia akustycznego wynosi kolejno: 104, 106 i 109 dB.

 

Gdy wesprzemy się subwooferem, charakterystyka częstotliwościowa zestawu będzie mieściła się w zakresie od 40 Hz do 20 kHz, a częstotliwość podziału może maksymalnie mieścić się przy częstotliwości 150 Hz. Eikon 10s umożliwia jej zmianę dzięki przestrajanej krosownicy. Wśród dodatkowych parametrów chcielibyśmy skazać, że maksymalny poziom ciśnienia akustycznego subwoofera to 110 dB, a jego wzmacniacz pracuje w klasie AB i ma moc 150 W.


PRODUCENT: Proel - www.proel.com

DYSTRYBUTOR: SoundTrade - www.soundtrade.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Proel Session4

Testowany system nagłośnieniowy zdecydowanie zasługuje na słowa pochwały i pozytywną ocenę. Do podstawowych jego atutów można zaliczyć mobilność, kompaktowe rozmiary i wytrzymałość mechaniczną, przy zachowaniu eleganckiego i profesjonalnego wyglądu. Dodatkowo łatwość transportu i przechowywania związana z możliwością schowania satelitów w subwooferze znacznie usprawni pracę z urządzeniem.

Proel LT15A

Włoski Proel znany jest na rynku muzycznym od dawna i należy do liczących się w branży producentów, zaś jego oferta jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. różnego rodzaju zestawy głośnikowe. Tym razem do mojego warsztatu trafiła paczka z nowej serii Lite, oznaczona symbolem LT15A. Jest to aktywny zestaw dwudrożny, z głośnikiem 15'' i driverem.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)